Analytik: USA nemají na Středním východě žádnou důvěryhodnost

Analytik: USA nemají na Středním východě žádnou důvěryhodnost

Spojené státy nemají na Středním východě žádnou důvěryhodnost, navzdory úsilí prezidenta Baracka Obamy, aby to vypadalo jinak, tvrdí politolog.     

Gordon Duff učinil tyto poznámky v rozhovoru s deníkem Press TVm když byl tázán na Obamovy poznámky, že USA a Izrael jsou stále blízkými spojenci a že nedávné proti-Izraelské usnesení OSN nepoškodilo vojenské a zpravodajské vazby mezi Washingtonem a Tel Avivem.

„Nemyslím si, že to způsobilo velkou roztržku ve vztazích mezi Spojenými státy a Izraelem,“ řekl Obama ve svém posledním rozhovoru pro CBS v neděli večer.

„Prohlášení Obamy, postavit sám sebe jako základ pro americké udržení vztahů s Izraelem není založeno na jakékoliv realitě. Obamova administrativa byla v rozporu s Izraelem v mnoha ohledech, které se nikdy nedostaly do médií, a veřejnost se nikdy neviděla,“ uvedl Duff, šéfredaktor deníku Veterans Today.

„Není pochyb o tom, že Obama a John Kerry považovali Izrael za nejubožejšího možného partnera, který byl neustále v politických očích,“poznamenal analytik.

„Vše, co se teď Obama snaží dělat, aby USA vypadaly, jako by to bylo stále relevantní, ale vztah, který jsme měli s Izraelem a který budeme mít, ukáže naprosto jasně, že USA již nemají žádnou roli jakéhokoliv druhu na Středním východě, nic, USA nemají žádnou důvěryhodnost, nemají žádnou pozici, nemají co nabídnout, kromě nenávisti, a to je to, co přijde,“ dodal analytik.

Rada bezpečnosti OSN hlasovala minulý měsíc 14 ku 0 za Rezoluci 2334, která požadovala okamžité ukončení „ilegálních“ osídlovacích aktivit Izraele na okupovaných palestinských územích. USA se rozhodly zdržet se hlasování – a nevetovat- tuto rezoluci, což umožnilo, aby byla přijata.

Obamova vláda tvrdila, že zdržení se hlasování je v souladu a americkou politikou, které pohlíží na tyto osady jako na hlavní překážku pro vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu.

Tento krok rozzlobil Benjamina Netanjahua, který obvinil prezidenta Obamu a Kerryho, že stáli za tímto „ostudným“ aktem.

Pokračující expanze izraelských osad v okupované Palestině byla vždy překážkou pro mírové iniciativy na Středním východě.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Foto: PressTV)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*