Analytik tvrdí, že počet případů nakažení koronavirem je pravděpodobně 10krát vyšší, než je oficiální číslo

Analytik tvrdí, že počet případů nakažení koronavirem je pravděpodobně 10krát vyšší, než je oficiální číslo

Analytik zdravotní péče tvrdí, že počet případů nakažení koronavirem je pravděpodobně desetkrát vyšší, než uvádějí čínské úřady.Analytik zdravotní politiky Raymond James Chris Meekins uvedl, že oficiální počet osob zabitých a infikovaných virem je „opravdu jen zlomkem“ těch, kteří skutečně onemocněli touto chorobou a to kvůli čínské historii nedostatečného oznamování krizí v oblasti veřejného zdraví.

„Na základě rozhovorů, které jsem vedl s jednotlivci ve vládě USA, a co je důležitější [v Číně], jsem zjistil, že počet nakažených osob, který je nahlášen z Číny, je skutečně jen zlomkem počtu lidí, kteří pravděpodobně onemocněli, “řekl Meekins deníku Yahoo Finance.

„Pokud Čína nahlásila asi 800 [infekcí] s 25 úmrtími, myslíme si, že toto číslo je v Číně v současné době pravděpodobně desetkrát vyšší, protože jsme byli svědky několika chybných diagnóz,“ dodal.

Meekins řekl, že v Číně je virus „mnohem větší problém, než si lidé uvědomují“, a že ve Spojených státech dojde velmi brzy k prudkému nárůstu.

Oficiální počet úmrtí v současné době činí 132 s 6 000 potvrzenými infekcemi, ačkoli virus má dvoutýdenní inkubační fázi a během tohoto období může být rozšířen, přestože oběti nemají příznaky.

Zatímco jsou desítky milionů čínských občanů již de facto v karanténě, hlavní výzkumný pracovník a děkan lékařské fakulty HKU Gabriel Leung uvedl, že se „vypuknutí epidemie může stát globální epidemií “a že„ by měla být přijata významná drastická opatření omezující mobilitu obyvatelstva.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*