Analytik: Otrava Sergeje Skripala byla útokem pod falešnou vlajkou řízená britskou zpravodajskou službou MI5

Analytik: Otrava Sergeje Skripala byla útokem pod falešnou vlajkou řízená britskou zpravodajskou službou MI5

Otrava bývalého ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala v Británii byla operace pod falešnou vlajkou řízená britskou zpravodajskou službou MI5 za spoluúčasti britského tisku, za účelem démonizace Ruska, tvrdí americký politický analytik E. Michael Jones z Indiany.

Jones, spisovatel, bývalý profesor, mediální komentátor a současný redaktor časopisu Culture Wars hovořil v telefonním rozhovoru s deníkem Press TV poté, co americký prezident Donald Trump vyhostil desítky ruských diplomatů ze Spojených států.

Trump v pondělí nařídil vyhostit 60 ruských diplomatů, které Washington považuje za špiony, v solidaritě s Británií, kvůli údajné otravě agenta Skripala a také údajně uzavřel ruský konzulát v Seattlu.

Představitelé uvedli, že všech 60 Rusů jsou špióni, kteří, pracují pod diplomatickým krytím, včetně deseti na ruské misi v OSN.

Oni řekli, že vyhoštění má vyslat ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi zprávu o „nepřijatelně vysokém“ počtu ruských zpravodajců v Americe.„Současná vlna vyhošťování ruských diplomatů ze západních zemí se dostává zpět k bezprostřední příčině, což je případ otravy Skripala v Británii. Pokud zde někdy byla zjevná operace pod falešnou vlajkou, tak je to tento případ Skripalovy otravy,“ řekl Jones deníku Press TV.

„Rusové zatkli Skripala jako britského agenta. Pracoval pro MI5. Strávil 13 let ve vězení. Kdyby ho chtěli zabít, mohli by to udělat v ruském vězení a nikdo by nevěděl nic jiného,“ dodal.

„Nechali ho jít jako součást výměny uvězněných špiónů. Žil v Anglii a nyní najednou Rusko cítí potřebu jej zavraždit. Pro Rusy v tomto okamžiku neexistuje pro to žádný důvod ani opodstatnění.“

„Přišlo to jako vrchol fanatické protiruské kampaně. Je to kampaň na démonizaci Ruska, která začala spiknutím ve Washingtonu, že Rusko se nějak vměšovalo do voleb ve Spojených státech,“ uvedl analytik.

„Británie se v této záležitosti pouze řídí elitou Spojených států a démonizuje Rusko a země Evropské unie, aby se v této záležitosti řídily pouze vedením Británie. Je to hysterie, morální panika a bylo to organizováno britskou zpravodajskou službou MI5 se spoluvinou veškerého britského tisku. To je důvod, proč se to právě děje,“ uzavřel analytik.

Mezi Západem a Ruskem stoupá kvůli otravě 66letého Skripala a jeho 33leté dcery Julie napětí.

Skripalovi byli dne 4. Března nalezeni v bezvědomí na lavičce v britském městě Salisbury. Jsou nadále hospitalizováni a v kritickém stavu.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že Washington a jeho spojenci jednají „v reakci na to, že Rusko použilo vojenské chemické zbraně na půdě Spojeného království.“

Londýn tvrdí, že byl při otravě použit nervový plyn vyvinut v Sovětském svazu  a okamžitě ukázal prstem na Rusko.

Moskva toto tvrzení odmítla a označila ho za „absurdní“ s tím, že tato látka použitá při útoku mohla pocházet ze zemí, které ji zkoumají, včetně samotné Británie. Moskva také Londýnu nabídla spolupráci při šetření, ale Británie to odmítla.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*