Analytik: Izrael chce zatáhnout USA do další války

Analytik: Izrael chce zatáhnout USA do další války

Politický analytik tvrdí, že se Izrael snaží zatáhnout USA do další války na Středním východě, uvedla Press TV.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce, aby USA přišli Izraeli na pomoc ve válečném konfliktu v Gaze a tímto způsobem je chce zatáhnout do ještě větší války na Středním východě,“ uvedl ve středu pro Press TV autor a přednášející Colin Cavell.

Foto : palestinalibre.org
Foto : palestinalibre.org

Izraelský režim pokračuje se svými nálety na obležené pásmo Gazy, zatímco Palestinci reagují tím, že na Izrael pálí rakety.

Izrael se snaží vyprovokovat Spojené státy, aby se zapojili do konfliktu, stejně jako se snažili spolu se Saudskou Arábií, aby se Spojené státy zapojily do války se Sýrií,“ dodal.

Sýrie zažívá smrtelnou krizi od března 2011. Západ a jeho regionální spojenci včetně Kataru, Saudské Arábie a Turecka poskytují bojovníkům v Sýrii finanční a vojenskou podporu.

Od 8. června, izraelské letectvo zasáhlo více než 1300 cílů po celé Gaze, která je domovem asi 1,8 miliónů Palestinců. Podle posledních údajů, zveřejněných palestinským ministerstvem zdravotnictví, si konflikt dosud vyžádal 220 životů a více než 1600 zraněných.


Izrael blokuje Gazu od roku 2007 a popírá palestinskému lidu jejich základní práva, jako je svoboda pohybu, řádně placenou práci a odpovídající zdravotní péči a vzdělání. Pobřežní část často čelí problémům kvůli nedostatku elektřiny a pohonných hmot.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Analytik: Izrael chce zatáhnout USA do další války

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*