Analytici tvrdí, že kyjevské orgány ve skutečnosti spolupracují s Islámským státem

Analytici tvrdí, že kyjevské orgány ve skutečnosti spolupracují s Islámským státem

Zveřejnění osobních údajů o ruských pilotech účastnících se operací proti Islámskému státu v Sýrii na ukrajinských webových stránkách Mirotvorets (mírotvůrci) ve skutečnosti znamená, že ti, kteří stojí za touto provokací, se spojili s teroristy Islámského státu, řekli oslovení odborníci tiskové agentuře TASS.

Internetové stránky Peacemaker zveřejnily informace o devíti ruských vojenských důstojnících, jejichž hodnosti jsou od poručíka po generálmajora, ve třech jazycích- ruštině angličtině a arabštině. Je pozoruhodné, že tyto webové stránky již dříve získaly proslulost tím, že zveřejnily soukromé adresy ukrajinského novináře Olese Buziny a člena ukrajinského parlemantu Olega Kalašnikova. Oba byli brzy poté zabiti v blízkosti jejich domovů.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Prezident sdružení poskytující sociální podporu pro vysloužilé vojáky letectva, generálmajor Alexandr Tsalko řekl tiskové agentuře TASS, že zveřejňování osobních údajů ruských pilotů v Sýrii je „akt podlosti,“ a že Geraščenko je „lotr, který určitě skončí špatně.“ Ruský Investigativní výbor již zahájil trestní řízení pro Geraščenkovi, podle článku trestního zákoníku za „ zveřejnění výzvy k teroristické činnosti nebo za veřejné ospravedlnění terorismu,“ uvedl Tsalko, podle agentury TASS.

„Geraščenko a ti Ukrajinci, kteří publikují na internetu osobní údaje pilotů, kteří bojují proti teroristům V Sýrii, se ve skutečnosti ztotožňují s militanty Islámského státu, a dávají rovnítko mezi sebe a teroristy. Není náhoda, že ukrajinský prezident Petro Porošenko se v nedávném rozhovoru pro BBC ve skutečnosti přimlouval za ozbrojence Islámského státu s tím, že ruská operace otřásá s globální bezpečností. Tyto výroky ukazují, že úřady v Kyjevě spolupracují s teroristy,“ věří Tsalko.

Generálmajor však poznamenal, že ukrajinští „informátoři“- Geraščenko a jeho kamarádi- nemají důvod k radosti, jelikož jejich plány nedosáhnou svých cílů. „Rusko je schopno zajistit bezpečí pro své vojáky. Ministerstvo obrany již podniklo opatření s cílem zajistit bezpečí svým kolegům- vojenským pilotům bojujícím v Sýrii- a jejich rodiny by se také měly cítit v bezpečí před možnými hrozbami,“ uvedl Tsalko.

„Ruští piloti a jejich rodinní příslušníci bydlí v hlídaných objektech. Když jsem byl ještě ve službě, někdy jsem měl na starosti takové objekty. Cizinec neměl nejmenší šanci dostat se dovnitř. Když jsem působil v Afghánistánu v roce 1980, Taliban vyhlásil standardní cenu za mé polapení nebo smrt- 10.000 dolarů. Pak začala odměna rychle narůstat a nakonec dosáhla na 8.000.000 dolarů. Jsem velmi „cenný“ člověk, ale v Rusku neexistovaly žádné pokusy, které by ohrozily můj život,“ uvedl Tsalko.

Přesto jsou ruská média a společnost znepokojeni, jak je možné, že se osobní údaje ruských pilotů působících v bojových misích v Sýrii dostaly do rukou ukrajinských hackerů. Ruský bývalý vysoce postavený zpravodajský důstojník, generál Jurij Kobaladze, věří, že riziko úniku osobních informací o ruské armádě je extrémně nízké. „Je opravdu těžké v to uvěřit. Letečtí piloti nikdy nezmiňují svá jména v rádiové komunikaci. Je také velmi nepravděpodobné, že by piloti uvedli počty svých vojenských jednotek nebo své soukromé adresy na sociálních sítích. Možná se nakonec ukáže, že je celá záležitost uměle vykonstruovaná,“ řekl Kobaladze tiskové agentuře TASS.

„Představíme-li si, že jsou osobní údaje ruských pilotů zveřejněné na ukrajinských webových stránkách skutečné, pak se jedná o čin šokující podlosti- odhalit teroristům lidi, kteří vykonávají své povinnosti a bojují proti hrozbě, která ohrožuje celý svět,“ uvedl Kabaladze.

Prezident Národního strategického institutu, Michail Remizov je přesvědčen, že právní předpisy mnoha zemí neponechávají žádný prostor pro tichý souhlas s terorismem. „Tuto výzvu od poradce ukrajinského ministerstva vnitra, zveřejnit osobní údaje ruských pilotů bojujících v Sýrii a následné reakce na sociálních sítích je nutno důkladně prošetřit aktivisty v oblasti lidských práv. Taková akce si zaslouží odsouzení ze strany mezinárodního společenství,“ řekl Renizov tiskové agentuře TASS.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*