Amerikou vedená koalice systematicky ničila syrskou infrastrukturu od roku 2012

Amerikou vedená koalice systematicky ničila syrskou infrastrukturu od roku 2012

Amerikou vedená koalice systematicky bombardovala syrskou infrastrukturu od roku 2012 a necílila na ropná zařízení pod kontrolou ISIS, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.  

„Odcházející šéf CIA Brennan si je dobře vědom toho, že dlouho před začátkem ruského tažení, mezinárodní koalice systematicky ničila ekonomickou infrastrukturu, aby v co největší míře oslabila syrskou legitimní vládu, nedbaje na zátěže pro civilisty a následek miliónů uprchlíků,“ uvedl Konašenkov.

Prohlášení ruského ministerstva přichází poté, co šéf CIA John Brennan obvinil Moskvu z používání politiky „spálené země“ v Sýrii.

„Překvapivé je, že koalice neútočila na ropná zařízení pod kontrolou ISIS, které umožnily teroristům získávat desítky miliónů dolarů měsíčně prostřednictvím nedovoleného obchodu s ropou a placení na nábor žoldáků z celého světa,“ dodal Konašenkov.

„Dříve nebo později se za to bude někdo zodpovídat. To je důvod, proč Brennanovy pokusy zmírnit tuto ránu sotva pomůžou. John Brennan si je dobře vědom skutečných výsledků ruských akcí v Sýrii,“ uvedl Konašenkov.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Kouř stoupá po několika amerických náletech v syrském městě Ajn al-Arab Foto: PressTV)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Amerikou vedená koalice systematicky ničila syrskou infrastrukturu od roku 2012

  • CIA lze odjakziva, zabiji nepohodlne lidi, organizuje prevraty, financuje teroristy vseho druhu, pasuje drogy a z prodeje financuje akce mimo rozpocet CIA. Je to banda zlocincu a gauneru. Budou mit mozna na svedomi i Trumpa.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*