Američtí zákonodárci představili návrh zákona, který bude sankciovat státní dluh Ruska

Američtí zákonodárci představili návrh zákona, který bude sankciovat státní dluh Ruska

V americkém Kongresu bude představen zákon, který posílí tlak na Rusko tím, že uloží sankce na zahraniční dluh země a zvýší stávající sankce v energetickém a finančním sektoru, uvedli v prohlášení senátoři Lindsey Graham a Bob Menendez.

„V nadcházejících dnech zavedeme komplexní legislativu, abychom zajistili zavedení povinných sankcí v rámci CAATSA a současně zavedli další sankce, abychom zajistili maximální dopad na kampaň Kremlu proti naši demokracii a mezinárodnímu řádu založeném na pravidlech,“ stojí v prohlášení s tím, že zákon bude zahrnovat sankce na ruský státní dluh.Legislativa bude zahrnovat zřízení Národního centra pro reakci na ruské hrozby, uvedli senátoři.

Americké ministerstvo financí v květnu prodloužilo sankce proti řadě ruských společností až do konce října letošního roku.

Americké ropné a plynárenské společnosti lobují proti uložení tvrdších sankcí vůči Rusku v obavách, že sankce by mohly ohrozit jejich investice do země produkující nejvíce ropy na světě.

Toto rozhodnutí přichází po několika kontroverzních znameních, které učinil Donald Trump během setkání s Putinem v Helsinkách, včetně toho, že Washington byl viněn ze špatného stavu v bilaterálních vztazích.

Na summitu americký prezident také vyjádřil pochybnosti o závěru amerických zpravodajských služeb, že Rusko zasahovalo do prezidentských voleb v roce 2016, což Moskva opakovaně odmítá.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Američtí zákonodárci představili návrh zákona, který bude sankciovat státní dluh Ruska

  • · Edit

    To už snad nemyslej vážně.. ty vole blitky jako „kampaň Kremlu proti naší demokracii..“??!! Dyť to by nevymyslel ani hysterickej školáček, co si s kamarádama hraje na vojáčky a sere ho, že prohrává! Prostě by se sebral a, byť uraženej a s brekem, by prostě odešel domů! Postavme plot kolem celejch usa, odstřihněme všecky kabely a signály a nechme je tam vykvasit! Po pár letech by tam nejspíš už nikdo nezůstal, páč by se všichni pozabíjeli díky tý jejich omezený domnělý nadřazenosti „nad svým sousedem“ :-/ …mmm to je možná až lehce erotická představa, co? ;-))

  • Rusko znicit a oslabit, zmocnit se jeho surovin za kazdou cenu. K tomu jsou dobre lzi a obvineni z cinu, na ktere nemaji dukazy a ktere samy USA praktikuji na celem svete.
    Mafiozni fasisticky stat ale uz na to nema. Sam se sesune jako domecek z karet. Je to jen otazka casu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*