Američtí „sluníčkáři“ si s islamisty mohou podat ruku

Američtí „sluníčkáři“ si s islamisty mohou podat ruku

Našli si společného koníčka – bourání soch, nepohodlných jejich netolerantní ideologii. Taliban svého času odstřeloval sochy „bezbožníka“ Buddhy, americkým sluníčkům zase leží v žaludku třeba „otrokář“ Columbus.

Ale nejvíc si zasedli na sochy jižanských vojevůdců z doby války severu proti jihu, prý pohoršují „barevné“ spoluobčany.

Už mi začíná svítat, proč mají tolik sympatií k radikálním muslimům, které pohoršují ne jen karikatury Mohameda v časopisech, jež je nikdo nenutí číst, ale i třeba vidět někoho pít alkohol nebo ženu v minisukni. Spojuje je společná zamindrákovanost, ublíženost a netolerance.

Skutečně tolerantní a liberálně založený člověk by na to šel naprosto opačně: neměl by potřebu něco bourat, ale naopak tvořit. Proč místo bourání soch „otrokářů“ (i zakladatel nezávislých USA a první prezident, George Washington, také vlastnil otroky…) neiniciují postavení soch či památníků nebělošských amerických hrdinů a slavných osobností? Co třeba takový Tecumseh, snažící se neúspěšně sjednotit všechny indiány v zájmu boje za vlastní sebezachování proti z jejich pohledu bílým utlačovatelům? Nebo co takhle třeba John Brown, známý americký Spartacus?

Ať má každý právo na „své“ hrdiny, tomu já říkám tolerance a respekt, nikoli systematicky vnášet do společnosti nenávist vůči „ikonám“ odlišně smýšlejících spoluobčanů a strach, abychom se náhodou něčím nedotkli příslušníka nějaké „znevýhodněné skupiny“! To naopak dusí svobodu a plodí zahořklost, naštvanost a ano, i nenávist, a to prý „v zájmu boje proti nenávisti“!

Soryjako, novodobí obrazoborci, inkvizitoři a samozvaní „majitelé pravdy“, o vaše nenávistné a netolerantní recepty na dobro nestojím ani já, a podle všeho ani většina lidí v této zemi!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Američtí „sluníčkáři“ si s islamisty mohou podat ruku

 • Tak jsem si v nadeji, ze najdu objektivni noviny dala do vyhledavace „nezavisle noviny“. A zklamani je velike…

  Rada bych se zeptala, kdo je autorem tohoto clanku?
  Jak je mozne, ze pod nazvem „svobodne noviny“ se skryva tolik xenofobie a utlaku? Takove negativni ovlivneni medii a systemem? Opravdu si neuvedomujete, ze zijete v zemi, ktera kdysi byla zemi, ze ktere take lide utikali? Opravdu Vam prijde dobre nesmet si SVOBODNE zvolit, kde chcete zit? Opravdu byste chteli potkat samy sebe az budete potrebovat pomoc?

  Jiste mate radi svuj domov. Dokazete si predstavit, ze byste ho opustili? Jeli do zeme, jejiz jazyk a zvyky neznate? Do zeme, kde Vas lide jako Vy odmitaji? Dokazete si predstavit ten duvod, proc by jste opousteli svuj DOMOV? Jak strasne to asi musi byt zit na bitevnim poli?

  Copak Vam prijde spravne pro jednoho zleho cloveka odsoudit tisice hodnych? Opravdu si myslite, ze by si teroriste nenasli ke svym cinnum jinou cestu? Opravdu nejste schopni kriticky premyslet?

  Nevidite kam smerujete?

  Kdo ma moc vyvolat valku? Bohati nebo chudi? Kdo myslite, ze ma uzitek z valky? Bohati nebo chudi? Kdo ridi media? Bohati nebo chudi?

  Valky casto vznikaji ve spolecnosti, kde diky tizivym udalostem (mnohdy i kvuli pouhe domnele predstave problemu) se lide uchyluji k extremistickym resenim a dle toho voli. Dojde tak k posileni extrmistickych politickym stran. Timto dojde k oslabeni politickeho stredu a jednani v dalsim svetovem deni se vlivem extremnich stran stupnuje. V minulosti dochazi napriklad i k porusovani zakladnich ustavnich prav. To ma za nasledej teror v podobe zvolene vlady nebo valky. To opravdu chcete?

  A pro uplnost islam je velice roztristene a ruznorode nabozenstvi. V zakladu se deli muslimove (pozn. nikoli islamiste, jak jsou dnes oznacovani extremiste a teroriste) na sunnity (=umirnene, 90%) a šíity(=radikalni). Islam oproti krestanstvi si zatim neprosel jistou vyvojovou bouri a naslednym ustalenim, stale se vyviji. A proto je potreba lidem pomahat a ukazat jim, ze jsme dobri a nemusi se nas bat a bojovat s nami. Umoznit jim byt umirnenymi a nenutit je svymi odmitavym postojem a ciny k extremismu (protoze verte, ze jinou volbu na bojisti, kde jsou nemaji). A stejne tak je dulezite je po prijeti nevyclenit ze spolecnosti a integrovat je, aby pochopili nase mysleni a zvyky. Protoze jak jinak by mohli tyto zvyky poznat? Pripadne az se situace v jejich domovech uklidni a oni se vrati (ci nevrati) domu, muzeme mit z toho oboustranny prospech. Ackoli na prvnim miste bychom meli byt radi, ze muzeme pomoci a chovat se moralne.

  (Dovolim si pripomenou, ze ve jmenu krestanstvi byl za jiste doby napachano mnoho nepekneho avsak jen diky extremnim a zkazenym nazorum, i presto se vyvinulo v mirumilovne nabozenstvi. Pominu-li teroristickou katolickou IRU, stale usilujici o odtrzeni Severniho Irska. )

  Nevnimejte cas tak linearne… Zamyslete se nad tim co se kdysi delo v krestanstvi. Zkuste si dohledat, co je to IRA. A priznejte si, ze identifikovat zlo podle jedne skatulky se neda. Zlo si najde svoji cestu at prijmeme 10 nebo 10 000 uprchliku. Ale pro to dobre je potreba najit trochu odvahy.

  Diky za to, ze existuji lide jako pan Bartos a strana piratu, ktere pevne drzim palce a vrele jim doporucuji zkusit skloubit, v tomto ohledu, dohromady jejich odvahu, moralnost a inovativnost se zkusenostmi a prakticnsosti Starostu a nezavislych.

  A autora clanku snazne prosim, najdete si jiny obor sveho karierniho rustu. Doporucuji zabyvat se historii, geografii a filozofiifilozofii. Jako tema bakalarcke prace doporucuji idealne tema Politickeho vyvoje v obdobi predvalecnen, valecnem a povalecnem (Mozna pote prehodnotite svuj clanek a nazor.)

 • A proto náš sluníčkář alias pirát Bartoš islamisty propaguje. Asi je také pro něj válečnické USA více než Bohem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*