Američtí jestřábi stále nemají dost. Provokují válku za každou cenu, ale pozor-Severní Korea není Sýrie nebo Libye.

Američtí jestřábi stále nemají dost. Provokují válku za každou cenu, ale pozor-Severní Korea není Sýrie nebo Libye.

Kdy už konečně někdo těm Americkým vrahům zatne tipec?? Ony jim nestačí války, které dosud vyvolaly??? Nestačí ty statisíce mrtvol, zničené národy a vraždění dětí??? Vždyť v souhrnu minulého století a současnosti vyvolaly USA cca 25 válečných konfliktů!!! Je to málo??? Proč těm Americkým zločincům posluhuje i Český národ a stává se spolupachatelem vraždění a genocidy???

Jako už mnohokrát v minulosti, tak i dnes Amerika chřestí zbraněmi a vyhrožuje Severní Koreji vojenskou intervencí.Položme si otázku-proč??? Je to skutečně jen kvůli jadernému programu Severní Koreje??? Nenechme se prosím mýlit stále dokola tvrzenými důvody, i když lze říci, že také nejsou zanedbatelné. Prvotní a hlavní příčiny však hledejme trochu jinde.

Severní Korea a stejně tak i Vietnam jsou bolavými místy Americké politiky a vojenského plánování. Tyto rány jsou neustále otevřené a ani čas je nezhojí, protože i když Spojené státy války na těchto územích prohrály, tak v lidech zůstala zakořeněná nenávist k USA, neb války vedené ve Vietnamu a Koreji byly brutální, bezohledné a s použitím zbraní hromadného ničení tj. proti všem regulím mezinárodních konvencí. Spojeným státům se především doposud nepodařilo zlikvidovat klín, který znemožňuje jejich úplnou nadvládu v této oblasti, nepodařilo se jim dosud, aby byl dokončen strategický obchvat Číny a Ruska. Z vojenského hlediska je tedy Korea velmi významným územím jak pro USA, tak pro Rusko a Čínu. Otázka režimu, či jaderného programu je spíše druhořadého charakteru. Nejhorší na celé věci je to, že kvůli soupeření velmocí trpí v Koreji obyčejní lidé a umírají hlady, protože mezinárodní obchod je pro Koreu z vůle USA a mezinárodního společenství zapovězeným územím. Proto mě zaráží, jak se politici pokrytecky zaštiťují demokracií a humanitou a přitom na druhé straně z jejich vůle jsou nuceni umírat Korejci hlady. Je nepochybné, že běžní Korejci jsou rukojmími vlastního režimu, ale bohužel také toho vybájeného demokratického světa hlásajícího humanitu. Skrze potraviny, hlad a mezinárodní obchod je Korea už 30 let vydírána a trýzněna. Co jí tedy zbývá??? Dá se říci, že toho obávaného strašáka si v Koreji postupně západ vybudoval sám a sám je také vinen současnou situací. Korea se chová jako zvíře zahnané do kouta a je tedy jasné, že její reakce je velmi obtížné dopředu odhadnout, ale je také jasné, že pro svou záchranu a pro své přežití udělá cokoliv-tedy může i pokousat. Z hlediska toho, že Korea vlastní jaderné zbraně je takováto hra nezodpovědná a je to doslova hazard s lidskými životy. Spojeným státům však na počtu obětí pramálo záleží, je jim jedno, zda vraždí civilisty, děti a starce. Dokázali to již mnohokrát a Korea a Vietnam jsou toho zářným příkladem. Dobře je známo, že USA používaly na těchto územích ve velkém napalm, chemické a bakteriologické zbraně, mučení, pálení lidí zaživa atd. Není se tedy proč divit, že Američanům v těchto oblastech nikdo nevěří ani slovo.

Domnívám se, že režim v Koreji je špatný, ale v žádném případě není komunistický, jak je s oblibou tvrzeno politiky a médii. To mohlo být pravdou tak před padesáti lety, ale dnes??? Komunistického tam není takřka nic. V běžném životě Korejců lze dnes nalézt pouze fragmenty komunistické ideologie, které byly zastřeny zcela privátním politickým systémem dědičného charakteru tvořeného rodinným klanem Kimů. Tento systém jim zajišťuje neomezenou moc a díky dědičnosti postů může skončit až v době smrti posledního příslušníka rodu Kimů. To znamená, že jde o systém totalitní s fragmenty feudalismu, protosocialismu a fatalismu. Takovýto systém je samozřejmě nevyvážený, chaotický a je tedy jasné, že se musí držet silovými prostředky. Pro rozvoj občanské společnosti v něm není místo!! Vyvinul se však takto i díky západu, který Koreu nenechá volně dýchat, čímž odebírá společnosti prostředky ke změně. Tedy tlak z vnějšku a mezinárodní izolace vytvořily tu Koreu, kterou známe dnes. To nebezpečí jsme si vytvořili my sami a je to jen reakcí na naší sobeckost a krátkozrakost. Pakliže by došlo k silovému řešení situace ze strany USA, tak nelze počítat s tím, že zde by vše proběhlo bez následků. Zvíře zahnané do kouta dokáže učinit nepředstavitelné věci.

Koreji se však dá i závidět. Osobně ji závidím to, že nepoklonkuje ani tomu, ani tomu. Prostě je hrdá a svá. Neprohánějí se jí v ulicích vojska ani Ruská, ani Americká. Neleze do zadku žádné EU jako je tomu zvykem u nás. Kolaboranty a korupčníky tam rovnou po soudu staví ke zdi,kriminalita nízká,teplouši, feťáci tam v podstatě neexistují a politická elita se bojí i prdnout, aby je Kim neztrestal. Umíte si to představit u nás v Čechách??? Kolaborantů a korupčníků ve vládě máme až dost, na ministerstvu dopravy se kdysi lidé báli ohnout i pro tužku, aby ho tam neměli, a ožralců sedí ve sněmovně také dost.

Osobně se domnívám, že problém zvaný Severní Korea je problémem Americké uražené ješitnosti za prohranou válku a dále je to především problémem velmocí, jakožto produkt dodnes neskončivší studené války. Samotná Korea nemůže vyřešit vůbec nic. Na politickém poli je to nula a na poli ekonomickém taktéž. Jediné, co ji drží nad vodou je početná armáda, nukleární zbraně a neschopnost USA, Číny a Ruska se dohodnout na schůdném řešení situace, aniž by utrpěla újmu ješitnost kohokoliv. Jsem však přesvědčen, že USA toho už zničily a pokazily dost a měly by dát konečně Koreji pokoj a zbytku světa taktéž. Myslím, že už bylo dost té Americké demokracie a humanity, a že by si ji měli nechat u sebe doma v Americe a nebo když chtějí válčit, tak ať válčí, ale jen sami za sebe a netahat do svých válek ostatní národy.

Pro mě jsou USA ztělesněním zla a gauneři-nic jiného.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Američtí jestřábi stále nemají dost. Provokují válku za každou cenu, ale pozor-Severní Korea není Sýrie nebo Libye.

  • Cro Plus dnes rano oznacila Rusko jako hrozbu. Proste pausalne jako slovni oznaceni. Tahle idiotska analyticka co tyhle paranoidni zvasty keca na radiu nevidi, ze hrozba jsou dnes jedine USA a NATO. Obklicovanim Ruska raketami a technikou, hrozbou napadnout Kaliningrad, hrozbou utoku Kimovi v Koreji, ktery dosud nikoho neohrozil!!!! USA a NATO jsou ty hloupa stenice jedinou hrozbou pro svetovy mir a pro Evropu!!! Ne Rusko!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*