Americký vyslanec: Všichni zahraniční vojáci s výjimkou ruských vojenských jednotek musí opustit Sýrii

Americký vyslanec: Všichni zahraniční vojáci s výjimkou ruských vojenských jednotek musí opustit Sýrii

Americký vyslanec dříve prohlásil, že americké jednotky zůstanou v Sýrii až do úplné porážky Islámského státu. Vyslanec také uvedl, že Bašár Asad by neměl v budoucnu řídit zemi, nicméně poznamenal, že to není práce USA ho sesadit.Zvláštní zástupce USA pro syrskou angažovanost James Franklin Jeffrey uvedl v konferenčním rozhovoru s reportéry, že jakmile Írán stáhne své jednotky ze Sýrie, pak bude nalezeno politické řešení problémů v arabské zemi a všechny ostatní zahraniční jednotky budou také připraveny odejít.

Zároveň zdůraznil, že se to nebude týkat Ruska, protože mělo vojenské základny v Sýrii již před konfliktem, který vypukl v roce 2011. Jeffrey vysvětlil, že proto Spojené státy nezahrnovaly stažení ruských vojsk na svůj seznam požadavků.

Americký vyslanec pro Sýrii dříve označil situaci v zemi za „nebezpečnou“, pokud jde o zahraniční vojska z 5 zemí působících v jedné zemi, a to Rusko, USA, Izrael, Turecko a Írán.

„Rusové, kteří tam byli už předtím, by se ve skutečnosti nestáhli, ale máme ještě další vnější vojenské síly ze 4 zemí, které právě teď působí v Sýrii. Je to nebezpečná situace,“ řekl vyslanec.

Vyslanec také uvedl, že cíl USA v Sýrii je nejen „trvalá porážka“ ISIS, ale také nalezení politického řešení syrského konfliktu a zajištění úplného stažení zahraničních vojsk a výjimkou ruských sil. Zatímco uvedl, že Bašár Asad „nemá žádnou budoucnost jako vůdce,“ není to úlohou USA se ho zbavit.

Írán trvá na tom, že na žádost Damašku vyslal do Sýrie pouze vojenské poradce, přičemž zdůraznil, že zůstane v arabské republice, dokud ho bude potřebovat.

Americké síly v současné době působí v oblastech pod kontrolou kurdských sil bez mandátu OSN nebo souhlasu syrské vlády.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americký vyslanec: Všichni zahraniční vojáci s výjimkou ruských vojenských jednotek musí opustit Sýrii

  • · Edit

    Ty hovado v hlavě nasráno! Ty nemáš co hodnotit budoucnost jeho excelence, to si asi řeknou syřani sami, ne? Hlavně že vy neustále prskáte, když se vám někdo do něčeho vměšuje (a ani to nemusí být pravda) a budete blejt tyhle hovna na něco, co vám ani nepřísluší hodnotit, natož řešit?? Vy předevšim už ze Sýrie VYPADNĚTE a udělejte si pořádek u sebe doma!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*