Americký vrtulník přistává v regionu pod kontrolou Islámským státem v Iráku

Americký vrtulník přistává v regionu pod kontrolou Islámským státem v Iráku

Člen iráckého parlamentu odhalil, že nákladní letadlo americké armády opět přistálo v oblasti pod kontrolou Islámským státem v blízkosti Salahuddinu, informovala irácká tisková agentura FARS.

Sattar al-Qanem citoval zdroje z irácké rozvědky a lidových sil země Hashd al-Sha’abi, které uvedly, že americký vrtulník Chinook přistál v regionu al-Jazeereh v blízkosti Salahuddin, který je řízen Islámským státem.

Mezitím, další americké letadlo přistálo v oblasti pod kontrolou Islámským státem u obce Mak’houl na severu od Salahuddinu.

Člen bezpečnostní komise iráckého parlamentu Hassan Salem uvedl, že letadlo americké armády vezlo potraviny a zbraně pro teroristy Islámského státu  v oblasti al-Jazeereh poblíž vesnice al-Salam a bylo na misi s cílem odvést některé z velitelů Islámského státu a jeho členů pryč z regionu.

„Nebudeme držet jazyk za zuby, co se týče přistání amerického vojenského letadla v regionech pod kontrolou Islámským státem,“ zdůraznil Salem.

Arabské sdělovací prostředky informovaly koncem října, že helikoptéry koalice vedené USA dodávají velké množství zbraní a vojenského materiálu teroristům Islámského státu, kteří jsou umístěni v irácké provincii Dijála.

Zpravodajský server Al-Waqt citoval bezpečnostní zdroj, který uvedl, že v polovině října, dva vojenské vrtulníky koalice vedené USA složily zbraně a vybavení v blízkosti jezera Hamrin v regionu Salimeh v provincii Dijála, předtím, než řada teroristů s několika plavidly připluli po jezeře naložili zbraně a střelivo, aby vše odvezli do jejich operační zóny.

Podle zdroje, radikálové na palubě lodi byli přidružení k teroristické skupině Islámský stát.

USA mají dlouhou historii do očí bijící podpory teroristických skupin v Iráku.

 

(VeteransToday/ svobodnenoviny.eu Foto: FARS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*