Americký velvyslanec při NATO připouští, že Rusko nehodlá na nikoho zaútočit

Americký velvyslanec při NATO připouští, že Rusko nehodlá na nikoho zaútočit

Americký stálý zástupce při NATO Douglas Lute přiznal v rozhovoru pro ABC News, že Rusko nehodlá zaútočit na žádnou zemi Severoatlantické aliance.     

„Nevěřím, že by kdokoliv v Rusku dnes měl v úmyslu zaútočit na NATO. Ale to neznamená, že nemáme odpovědnost uklidnit naše spojence, jako je Estonsko, náš spojenec v první linii, kterrý má pozemní hranici s Ruskem,“ řekl Lute ABC.

Podle Luteho, spojenci NATO upozornili na problémy probíhajícího „nepřátelského vlivu“ Moskvy na zasedání Rusko-NATO dne 19. prosince.

Na počátku listopadu, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že na pozadí rostoucího napětí ve vztazích s Ruskem, stovky tisíc vojáků aliance bude uvedeno do vyšší připravenosti.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v neděli uvedl, že NATO nechce vyvolávat eskalaci ve vztazích s Ruskem. Aliance se ani nesnaží o novou studenou válku, dodal Stoltenberg.

Mezitím, bývalý náčelník NATO a poradce ukrajinského prezidenta Anders Fogh Rasmussen kritizoval Baracka Obamu za jeho nerozhodnost. V září Rasmussen vyzval USA, aby jednaly jako světový četník a „odporovaly autokratům jako je prezident Putin.“ Podle Rasmussena jsou to jedině Spojené státy, které mají „důvěryhodnost“ být „četníkem k obnovení pořádku, hasič k uhašení plamenů konfliktů a jakýsi starosta, inteligentní a rozumný, aby vedl přestavbu.“ (To nám USA již stačily předvést na Středním východě, kde panuje chaos a utrpení pozn.  překl.)
Loading...

Podobné články

Komentář “Americký velvyslanec při NATO připouští, že Rusko nehodlá na nikoho zaútočit

  • Proč by Rusko útočilo na chudáky? Na EU slam. Má všechno. Tak leda v sebeobraně, aby je chudáci nevykradli.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*