Americký velvyslanec na Ukrajině přistižen při zveřejňování falešných fotografií na Twitteru

Americký velvyslanec na Ukrajině přistižen při zveřejňování falešných fotografií na Twitteru

Americký velvyslanec na Ukrajině Geoffrey Pyatt byl přistižen, jak na Twitteru v pondělí zveřejnil neověřené fotografie z probíhajícího americko-kyjevského cvičení na Ukrajině.

Velvyslanec Pyatt nejprve nahrál na svůj účet fotografii amerických a ukrajinských vojáků, u které prohlašoval, že byla přijata v dopoledních hodinách z vojenského cvičení na západní Ukrajině. Uživatelé internetu rychle poukázali na to, že fotografie byly již zveřejněny 31. července.

ukrajina 5

zdroj : Geoffrey Pyatt         @GeoffPyatt

Velvyslanec poté zveřejnil fotografii německého tanku, který se údajně podílel společného cvičení. Na jeho tweetu uvedl, že tank Leopard 2 se účastní cvičení Rapid Trident u Lvova.

ukrajina 6

zdroj : Geoffrey Pyatt         @GeoffPyatt

Nicméně, uživatelé Twitteru zjistili, že snímek byl převzat z videa na Youtube, které bylo nahráno na server před rokem – v říjnu 2013.

Britský novinář a přispěvatel serveru RT, Graham Phillips nazval na Twitteru velvyslance „lhářem“ za zveřejňování starých fotografií.

Není to poprvé co byl velvyslanec Pyatt přistižen ve sporech o vnitřních záležitostech Ukrajiny.

Začátkem tohoto roku, unikl na veřejnost rozhovor mezi Pyattem a náměstkyní amerického ministra zahraničí pro Evropu Victorii Nulandovou, ve kterém diskutovali o rolích ukrajinských opozičních vůdců „v budoucí vládě země.“


Sr.. na EU,“ řekla údajně Nulandová v telefonátu s Pyattem, který byl nahrán a zveřejněn na serveru Youtube v únoru.

Čtyřminutové video s názvem „Loutky Majdanu,“ se odkazuje na Náměstí nezávislosti v hlavním městě Ukrajiny a bylo nahráno anonymním uživatelem. Původ nahrávky zůstal nejasný.

„Nas..t na EU,“ řekla americká diplomatka Nulandová

zdroj : http://rt.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*