Americký stát uzákonil zákaz sběru důkazů o znečištění veřejného majetku

Americký stát uzákonil zákaz sběru důkazů o znečištění veřejného majetku

Americký stát Wyoming nedávno schválil senátní návrh zákona 12, Data Trespass Bill, který zabraňuje lidem shromažďování důkazů o znečištění, a to i na veřejných pozemcích. Návrh zákona zakazuje „sběr informací“ o majetku, který osoba nevlastní, a to i o veřejných a národních pozemcích.

Podle návrhu zákona, je nyní nezákonné „vzít vzorek materiálu, získávat, shromažďovat, fotografovat, nebo jinak uchovávat informace v jakékoliv formě z veřejně dostupného pozemku, který náleží jakémukoli státnímu úřadu nebo federální vládě.“

Pouhé pořízení snímku, nebo sběr odpadků ze znečištěné řeky by mohlo vést k pokutě 5.000 dolarů a roku vězení.

znecisteni

Justin Pidot, odborný asistent na denverské universitě Sturm College of Law nedávno řekl deníku Thing progress, že „lidé, kteří byli zapojeni do tohoto druhu sběru dat v minulosti, nyní čelí obavám, že budou potenciálně stíháni. Děsivý vliv na účasti občanů je obrovský.“

„Je to něco jako nový druh taktiky, které můžeme být svědky, kdy se federální vlády snaží budovat právní předpisy, které lidem zabrání odkrytí informací o upřednostňovaných průmyslových skupinách. Myslím si, že je to velice znepokojující jev,“ dodal.

Dokonce i sbírání důkazů nebo fotografií z národního parku by mohlo vést k obvinění z trestného činu.

„Jsme hluboce znepokojeni, že tento špatně napsaný a příliš vágní návrh zákona odradí zainteresované občany a studenty z podnikání hodnotných výzkumných projektů na veřejných pozemcích, ze strachu z nového zákona a ze strachu z možného trestného stíhání,“ uvedl v prohlášení Connie Wilbert z Sierra Clubu.

Tyto zákony jsou podobné těm, které brání aktivistům shromažďovat důkazy z průmyslových farem.

K prvnímu takovému stíhání ve Spojených státech došlo v Utahu v roce 2013. Amy Meyerová natočila živou krávu, která byla tažena buldozerem na jatka. Pořídila tyto záběry z veřejné dostupné ulice. Majitel farmy ji konfrontoval a poté zavolal policii.

Vzhledem k tomu, že tento návrh zákona byl předložen v několika různých státech, může skončit jako federální zákon pro celé Spojené státy.

 

 

Trueactivist/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*