Americký soud zablokoval nové pravidlo Donalda Trumpa, že nelegální migranti nemohou žádat o azyl

Americký soud zablokoval nové pravidlo Donalda Trumpa, že nelegální migranti nemohou žádat o azyl

Okresní soud v San Francisku zablokoval novou deklaraci podepsanou americkým prezidentem Donaldem Trumpem, která zabraňuje přistěhovalcům žádat o azyl, pokud vstoupí nelegálně na území Spojených států.  

Podle deníku USA Today, zákaz nových Trumpových pravidel byl podepsán americkým okresním soudcem Jonem Tigarem dne 19. listopadu a bude platný až do 19. prosince.„Pravidlo zabraňující přidělení azylu pro přistěhovalce, kteří vstoupí do země mimo vstupní průchod, je zcela neslučitelný se (zákonem) INA (Zákon o přistěhovalectví a občanství) a záměrem vyjádřeným Kongresem. Bez ohledu na to, jaká je pravomoc prezidenta, tak nemůže přepisovat imigrační zákony a ukládat podmínku, kterou Kongres výslovně zakázal,“ uvedl Tigar, jehož citovala média.

V návaznosti na rozhodnutí soudu vydaly ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a ministerstvo spravedlnosti společné prohlášení:

„Je absurdní, že parta prosazovacích skupin je schopna žalovat, aby zastavila celou federální vládu v jednání, a tak nelegální cizinci mohou získat státní benefity, na které nemají nárok,“ píše se v prohlášení.

Toto prohlášení bylo učiněno poté, co Trump podepsal deklaraci, v níž odmítá azyl nelegálním přistěhovalcům, kteří chtějí vstoupit do Spojených států jako karavana s několika tisíci migranty, kteří se blížili k americké hranici s Mexikem. Lidsko-právní skupiny již dříve uvedly, že jeho deklaraci napadnou.

Jako součást úsilí zabránit vstupu karavany na území USA, Trump nedávno nasadil tisíce amerických vojáků na jižní hranici.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*