Americký senátor: Zabralo by to jen dva údery, abychom vyhráli válku proti Íránu

Americký senátor: Zabralo by to jen dva údery, abychom vyhráli válku proti Íránu

Toto prohlášení přichází v době, kdy Spojené státy minulý týden nasadily do Perského zálivu bombardovací jednotku s letadlovou lodí a americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton uvedl, že jakýkoli útok proti americkým a spojeneckým zájmům se setká s „neúprosnou silou“.  Republikánský senátor z Arkansasu Thomas Cotton ve středu prohlásil, že USA mohou vyhrát válku proti Íránu za pomocí „dvou úderů“. Když odpovídal na otázku o možném konfliktu, zákonodárce neváhal odpovědět kladně.

„Dva údery, první úder a poslední úder,“ tvrdí Cotton. „No, kdyby Írán vyrazil vojensky proti Spojeným státům nebo proti našim spojencům v regionu, určitě bych očekával zničující reakci“.

Senátor však zdůraznil, že neobhajuje vojenskou akci proti Islámské republice, ale jednoduše vysvětluje, co by Washington udělal, kdyby konflikt eskaloval.

Vztahy mezi oběma zeměmi padají rapidně na bod mrazu. USA nedávno vyslaly do blízkosti Íránu svou bojovou jednotku s letadlovou lodí a zprávy naznačují, že Pentagon plánuje vyslat do regionu až 120 000 vojáků.

Islámská republika mezitím pozastavila některé ze svých závazků v rámci jaderné dohody z roku 2015 a oznámila tento krok přesně rok po rozhodnutí Washingtonu od dohody odstoupit a znovu zavést jednostranné akce proti Íránu.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Americký senátor: Zabralo by to jen dva údery, abychom vyhráli válku proti Íránu

  • Amíci tak řekněte rovnou, že potřebujete dostat Čínu na kolena. Ta totiž bere ropu Iránu a pokud zničí Irán kvůli ropě, zničí zároveň i Čínu. Vy šmejdi americký starejte se o ten svůj bordel doma. Nacpěte si už ty vaše krvavý dolary do prdele.

  • Hitler si myslel, že Rusko obsadí za tři měsíce. USA si myslí, že by Írán obsadily za dva údery? To snad ani nemohou myslet vážně. Jednou si pro svou namyšlenost vezmou USA větší sousto, než dokážou zvládnout. A bude to brzy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*