Americký Senát schválil pozměňovací návrh, který odmítá plány opustit Sýrii a Afghánistán

Americký Senát schválil pozměňovací návrh, který odmítá plány opustit Sýrii a Afghánistán

Americký Senát schválil drtivou většinou pozměňovací návrh proti plánům prezidenta Donalda Trumpa na rychlé stažení americké armády ze Sýrie a Afghánistánu.    

Senát tento pozměňovací návrh schválil v počtu hlasů 70 ku 26.Tato nezávazná novela údajně odrážela širokou podporu demokratů a republikánů v Senátu.

Očekává se, že bude tato novela zahrnuta do širšího návrhu zákona o financování pokračující americké podpory pro Izrael, Jordánsko a syrské opoziční skupiny a předpokládá se, že Sněmovna reprezentantů ho přijme tento týden.

Senát již dříve vyzval, aby byla ukončena rozprava návrhu zákona ke schválení financování Izraele, spolupráce s Jordánskem a pokračující podpory opozičních slupin v Sýrii, ale návrh zákona neprošel.

Stažení amerických sil ze Sýrie oznámil prezident Donald Trump ve středu 19. prosince s odůvodněním, že Islámský stát je tam už poražen.

Trumpovo rozhodnutí o stažení ze Sýrie šokovalo i některé americké zákonodárce a spojence. Mnozí ho označili za zradu syrských Kurdů.

Francie v reakci na Trumpovo rozhodnutí uvedla, že hodlá v Sýrii vojensky působit i nadále a že Islámský stát byl sice oslaben, ale že je v Sýrii stále přítomen. „Velmi hluboce lituji rozhodnutí (Spojených států) ohledně Sýrie,” uvedl francouzský prezident Emmanuel Macron. „Být spojenci znamená bojovat bok po boku,” dodal.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*