Americký poradce pro národní bezpečnost Bolton vyhrožuje, že Madurovy dny jsou sečteny

Americký poradce pro národní bezpečnost Bolton vyhrožuje, že Madurovy dny jsou sečteny

Americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton prohlásil, že západní polokoule je sjednocena při řešení venezuelské krize a že dny venezuelského prezidenta Nikolase Madura „jsou sečteny“.   

„Těšíme se na spolupráci. Region je sjednocený a Madurovy dny jsou sečteny,“ řekl Bolton ve svém prohlášení na Twitteru po setkání s brazilským ministrem obrany Fernandem Azevedem v Bílém domě.Dříve v březnu, Bolton řekl, že Spojené státy používají Monroovu doktrínu, politiku napsanou v roce 1980, která se zaměřila na zajištění zcela demokratické západní polokoule prostřednictvím vlivu na země Latinské Ameriky, v situaci ve Venezuele.

Americký prezident Donald Trump minulý týden prohlásil, že s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem bude během jeho návštěvy ve Spojených státech diskutovat o možnosti vojenského zásahu ve Venezuele a dodal, že všechny možnosti zůstávají na stole.

Americký úřadující ministr obrany Patrick Shanahan v úterý zase řekl, že Washington nemá v úmyslu řešit venezuelskou krizi vojensky.
Dlouhodobé napětí mezi Spojenými státy a Venezuelou se začátkem tohoto roku vystupňovalo, když se opoziční vůdce Juan Guaido 23. ledna prohlásil za prozatímního prezidenta země.

Spojené státy a jejich spojenci, stejně jako Brazílie, okamžitě uznali Guaidoa za dočasného prezidenta. Rusko, Čína, Kuba, Turecko a několik dalších zemí nadále uznává ústavně zvoleného Madura jako jediného legitimního vůdce země.

Maduro nazval Guaidoa loutkou Spojených států a obvinil Washington z pokusu o provedení převratu ve Venezuele.

Americké ministerstvo financí od ledna uložilo několik kol sankcí na venezuelské státní společnosti, jako je PDVSA. Minulý týden ministerstvo financí uložilo sankce vůči státní společnosti Minerven těžící zlato a jejího prezidenta Adriana Antonia Perdoma Mata.

 

(Americký poradce pro národní bezpečnost John Bolton AP Photo/Charlie Neibergall)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americký poradce pro národní bezpečnost Bolton vyhrožuje, že Madurovy dny jsou sečteny

  • Pamatuji si: „Asadovy dny jsou sečteny“. Jednou musí USA narazit tvrdě, aby si občané USA uvědomili, kam je jejich mocní vedou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*