Americký letoun údajně shodil zbraně pro ozbrojence ISIS v Iráku

Americký letoun údajně shodil zbraně pro ozbrojence ISIS v Iráku

Několik iráckých policistů tvrdí, že viděli americký letoun, který v pátek shodil zbraně a munici teroristům islámského státu v irácké západní provincii Anbar.

Ve videu zveřejněném v neděli iráckým zpravodajským portálem al-Maaloomah je údajně slyšet rozhovor, že americký letoun měl také rušit policejní komunikační zařízení v okrese Hadisah Island.

Americké letadlo údajně shodilo zbraně pro islamský stát v iráku
Americké letadlo údajně shodilo zbraně pro islamský stát v iráku

americký letadlo shodilo zbrane pro islamsky stat v iraku 2

„Viděli jsme americké letadlo v pátek ve čtyři hodiny ráno, jak v okrese Hadisah Island v provincii Anbar shazuje zbraně a munici zločincům islámského státu,“ tvrdí jeden z policistů.

„Letoun rušil radarové zařízení policejního pluku umístěného v okrese Hadisah Island, aby se zabránilo kontaktu mezi pobočkou a ústředím pluku,“ dodal policista.

usa shazuji zbrane isil

Muž uvedl, že viděli vojenské vozidlo islámského státu, jak dorazilo do regionu o několik minut později a převezlo zbraně na místo pod kontrolou ISIS.

Ve videu, muž a jeho spolupracovníci apelují na iráckého premiéra Haidar al-Abadiho, aby tento problém řešil.

zbrane pro isis

Irácká armáda a dobrovolnické síly Hashd al-Shaabi tento měsíc osvobodily region od teroristů islámského státu.

Americký ministr zahraničí John Kerry v pátek navštívil Bagdád, kde uvedl, že teroristé islámského státu ztrácí půdu pod nohama, včetně více než 40 procent území, které kdysi v zemi ovládali.

Spojené státy, které stáhly své síly z Iráku v roce 2011, opět nasadily několik tisíc vojenských sil jako součást koalice, která údajně vede boj proti islámskému státu.

An image grab taken from a video released on October 21, 2014, by Aamaq News, a Youtube channel which posts videos from the areas under the Islamic State (IS) group's control, purportedly shows an IS militant pointing towards a crate attached to a parachute near the town of Ain al-Arab, known by the Kurds as Kobane, on the Syria-Turkey border. A US military airdrop of weapons meant for Kurdish fighters fell into the hands of their jihadist foes near the Syrian battleground town of Kobane, the Syrian Observatory for Human Rights said. AFP PHOTO / HO / AAMAQ NEWS == RESTRICTED TO EDITORIAL USE - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS FROM ALTERNATIVE SOURCES, AFP IS NOT RESPONSIBLE FOR ANY DIGITAL ALTERATIONS TO THE PICTURE'S EDITORIAL CONTENT, DATE AND LOCATION WHICH CANNOT BE INDEPENDENTLY VERIFIED ==

Prezident Barack Obama údajně zvažuje zvýšení počtu amerických vojáků v Iráku, ale Kerry uvedl, že nebyla vznesena žádná formální žádost ze strany Iráčanů a že tato otázka nebyla v pátek ani vznesena.

Američtí představitelé minulý týden uvedli, že Washington také zvažuje výrazně zvýšit počet svých sil pro speciální operace rozmístěné v Sýrii.

zbrane pro isis 3

Kritici, nicméně, zpochybňují motivy za tímto plánem, a zdůrazňují selhání Washingtonu při nasazení vojsk, když se islámský stát zmocňoval syrských a iráckých měst, jednoho po druhém.

Americké letectvo v sobotu nasadilo do Kataru bombardéry B-52, poprvé na Středním východě od konce války v Perském zálivu v roce 1991.

„Bombardéry B-52 demonstrují naše trvalé odhodlání uplatňovat přetrvávající tlak na islámský stát a bránit region před jakýmikoliv budoucími událostmi,“ uvedl Charles Brown, velitel amerických vzdušných sil.

Brown uvedl, že bombardéry budou moci dodávat přesné zbraně a provádět celou řadu misí, včetně strategického útoku, podporu vzduchu a námořních operací.

zbrane pro isis 4

(veteranstoday.com Foto: veteranstoday.com/ AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Americký letoun údajně shodil zbraně pro ozbrojence ISIS v Iráku

  • USA se chovají podobně jako Sobotka, něco jiného říkají a něco jiného dělají. Kdo to asi od koho odkoukal, že pane Sobotko!!!
    Samozřejmě že Amíci to hrají na dvou frontách, podporují Turky ale zárověn podporují Kurdy, ty pak mezi sebou bojují. Je to přesně řízená politika chaosu, aby každý bojoval s každým a USA na tom vydělají. Pak s toho mají radost stejně jako Sobotka, jenž se směje nám, jak s námi čtverácky vyjebal!!!!!

  • Bez podpory z USA by IS dávno padl. USA potřebují války, aby se zachránily před krachem. Jen díky zdravému rozumu Putina ještě nezatáhly do války proti Rusku Evropu, o což se vytrvale snaží. USA tlačí na evropské státy, aby kupovaly více zbraní od USA. Bez války je ale kupovat nebudou, proto ta nová studená válka a strašení Ruskem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*