Americký gigant Amazon.com prodává propagandistický časopis Islámského státu

Americký gigant Amazon.com prodává propagandistický časopis Islámského státu

Americký online prodejce Amazon.com prodává na svých stránkách časopis Dabiq, který je anglicky psaný propagandistický časopis spojený s teroristickou skupinou Islámský stát (IS).

Od 24. května byly na internetových stánkách amerického elektronického obchodu umístěny k prodeji čtyři vydání tohoto časopisu.

Prodávající je uveden jako al-Hayat Media Center, paže Islámského státu se zaměřením na prodej propagandistického časopisu, který má za úkol rekrutovat bojovníky ze Západu.

Americký gigant Amazon.com prodává propagandistický časopis Islámského státu

Na webových stránkách je také uveden jako vydavatel časopisu „CreateSpace Independent Publishing Platform“, což je nakladatelství a vydavatelství vlastněné společností Amazon.com.

Časopis, jehož publikace byla zahájena v roce 2014, je k dispozici na stránkách společnosti Amazon ve Velké Británii, USA, Francii, Německu, Itálii a Španělsku, zatímco co je právní  základ pro jejich prodej prostřednictvím společnosti Amazon nejasný.

V Británii je například účast v procesu, který zpřístupňuje prostředky pro činnosti s terorismem nezákonný. Společnost Amazon a její ředitel Jeff Bezos se zatím k této otázce nevyjádřili.

Některé pozdější zprávy uvedly, že společnost již časopis ze stránek stahuje.

Do Iráku a Sýrie odcestoval velký počet občanů ze Západu, za účelem vstoupit do teroristické skupiny Islámský stát. Političtí pozorovatelé tvrdí, že propagandistická mašinérie IS hrála významnou roli při zvyšování náborů jejich členů.

Teroristická skupina také sdílela na sociálních sítích několik videí z poprav jordánských, japonských, amerických, britských, francouzských, egyptských a jemenských rukojmích ve snaze šířit Takfiri propagandu po celém světě.

Teroristé v současné době řídí části Iráku a Sýrie, kde provádějí ohavné činy, včetně hromadných poprav a stínání lidí.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americký gigant Amazon.com prodává propagandistický časopis Islámského státu

  • Nezabudajme ze slovo propaganda je len z profanovane slovo s významom osveta.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*