Americký exodus: Tisíce lidí denně prchají z měst, protože se necítí bezpečně

Americký exodus: Tisíce lidí denně prchají z měst, protože se necítí bezpečně

V moderní americké historii jsme nikdy neviděli takový náhlý hromadný exodus z amerických hlavních měst.

Celkově je americká ekonomika v roce 2020 v totální katastrofě, ale stěhovacím společnostem a realitním agentům, kteří pracují v žádoucích venkovských a příměstských oblastech, se právě teď daří.

Každý víkend vidíme v půjčovnách U-Haul dlouhé řady, stěhovací společnosti nemohou vyřídit všechny požadavky, které dostávají, a hodnoty nemovitostí se mění tempem, kterému je těžké uvěřit.

Domovy v našich hlavních městských oblastech ztrácejí velmi rychle hodnotu a zároveň vidíme dražební války o některé venkovské a příměstské nemovitosti, které jsou naprosto šílené.Určitě nemohu vinit nikoho, kdo chce uniknout násilí. Kdybych žil ve velkém městě, které bylo rozerváno násilím, chtěl bych se také přestěhovat.

Kdysi jsme měli jedny z nejkrásnějších měst na světě, ale nyní se k jejich popisu používá slovo „apokalyptické“. Následující text pochází z článku Victora Davise Hansona…

Před devíti měsíci byl New York prosperující, i když špatně spravovanou metropolí. Přibližoval se k víceméně dobré správě svých předchozích dvou starostů a k jeho zděděné roli globálního vztahu financí a kapitálu.

Město je nyní jako z postmoderního apokalyptického filmu, které se vzpamatovává z účinků neutronové bomby. Totiž v různé míře Minneapolis, Portland, Seattle a San Francisco – americké metropole se zabarikádovanými okny. Procházky v San Francisku mi dnes připomínají návštěvu Staré Káhiry v roce 1973, ačkoli v Káhiře chyběly jehly a výkaly.

Chicago je jedním z měst, které bylo nejvíce zasaženo násilím, a deník Chicago Tribune nedávno zveřejnil článek o masovém exodu, který město nyní zažívá …

Po strašlivém rabování v Chicagu před pár týdny navštívil reportér Tribune některé z bohatších částí města a tam se setkal s obyvateli, kteří naznačovali, že odejdou „jakmile se dostaneme ven“…

Chicago samozřejmě není zdaleka samo. V předchozím článku jsem se zabýval skutečností, že New York Times uvedl, že New York City již opustily statisíce lidí. Po ztrátě tolika obyvatel byste si mysleli, že masový exodus se zpomalí, ale zdá se, že se to neděje.

Na západním pobřeží vidíme podobné věci. Hodnoty nemovitostí ve venkovských a příměstských komunitách se zvyšují a ceny v hlavních městských oblastech mezitím velmi rychle klesají. Stačí se jen podívat, co se děje v San Francisku.

Pokud v současné době žijete v městské oblasti a stále přemýšlíte o přemístění, rychle bych se rozhodl. Léto je téměř u konce, ekonomické podmínky se budou i nadále zhoršovat a přicházejí mnohem větší občanské nepokoje.

A zdá se, že bezpočet dalších Američanů je hluboce znepokojen blízkou budoucností, protože v moderních amerických dějinách jsme nikdy neviděli masový exodus této velikosti.

Časy se mění a život v USA už nikdy nebude úplně stejný.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*