Americký analytik : pokud jednání s Iránem nebude úspěšné, tak hrozí globální nukleární konflikt

valkanu

Americký analytik tvrdí, že pokud v nadcházejících měsících nedosáhnou velmoci dohodu o iránském jaderném programu tak velmi pravděpodobně vznikne globální nukleární konflikt mezi USA, Ruskem a Čínou.

„Pokud vyjednávání nebude úspěšné a realizované, tak pravděpodobně vznikne mezinárodní tlak na spuštění konfliktu s Iránem ještě dříve, než Prezident Barack Obama odejde ze své funkce a je to tak veliké nebezpečí, že se nemůže podceňovat“ uvedl vedoucí redaktor Executive  Intelligence Review Jeff Steinberg pro press TV.

Steinberg dále upozornil : „Spojené státy by se mohli ocitnout na jedné straně a Rusko s Čínou na druhé a to může vést k všeobecnému chaosu“

„Takže pokud rozhovory nepokročí, můžeme očekávat v následujících několika měsících, nebo letech globální konflikt, kterému musíme zabránit za každou cenu , když tyto země vlastní arsenály jaderných zbraní“ varoval.

Varování přišlo den poté co Bílý Dům nařídil kongresu, aby nestanovil nové sankce vůči Teheránu, protože zdržení ve vyjednávání by mohlo vést k válce.

Tajemník Bílého Domu Jay Carney vyzval Kongres, aby poskytl více času diplomacii, ale američtí zákonodárci trvají na zpřísnění sankcí vůči Iránu.

„Jde o rozhodnutí na podporu diplomacie a mírového řešení tohoto problému“ uvedl Carney„Americká veřejnost nechce do další války.“

Ve středu se má sejít americký ministr zahraničí John Kerry s bankovním výborem Senátu, aby rozhodli o případném odkladu sakcí vůči Iránské ekonomice.

Mluvčí ministerstva Len Psaki řekla Kerrymu, že uplatnění nových sankcí by byla obrovská chyba.

Analytik rovněž upozornil na to, že Izrael a Saudská Arábie vzájemně  usilují o to, aby k mírové dohodě s Iránem nikdy nedošlo.

zdroj :  presstv.ir překlad :svobodnenoviny.eu

 

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*