Americkou agresi a zabíjení za každou cenu si připomínáme i v souvislosti s „osvobozením“ Československé republiky…

Americkou agresi a zabíjení za každou cenu si připomínáme i v souvislosti s „osvobozením“ Československé republiky…

Slavíme 71. výročí osvobození Československé republiky, ale připomeňme si i tato fakta. Dne  14.2.1945 svrhly během pětiminutového bombardování americké bombardéry na Prahu 152 tun bomb a  zahynulo 701 lidí a 1184 obyvatel bylo zraněno. Nálet zasáhl 2500 domů, z toho bylo 68 úplně zničeno. Nebyla to ovšem pouze Praha, kterou Američané na konci války záměrně bombardovali.

Byla bombardována také města  Plzeň, České Budějovice, České Velenice, Cheb, Kralupy nad Vltavou, Záluží u Mostu, Ústí nad Labem, Neratovice, Zlín a další průmyslová města s jasným cílem poškození průmyslu naši země.

Původním cílem Američanů pro bombardování byly údajně německé Drážďany, město totálně zničené válkou na rozdíl od Prahy. Nikdo se za ta léta nepozastavil nad tím, jak si mohli piloti splést město, které je v troskách s městem, které není  válkou postižené. Američané se následně vymlouvali na špatné počasí, poruchu radaru a pochybení velitele. V roce 2000 navštívila rekonstruovaný klášter v Emauzích skupina amerických veteránů z 398. bombardovací skupiny a letci se omluvili za svůj tragický omyl, ovšem omluvy od americké vlády jsme se nikdy nedočkali.

Bylo by minimálně slušné zejména po tolika letech, kdyby američtí agresoři našli v sobě kousek slušnosti a naši zemi se za tyto doslova teroristické útoky, které u nás na konci války vědomě páchali omluvili ! Jen málokterý pamětník, těchto událostí věří , že toto Američané činili neúmyslně a pod rouškou boje proti fašismu… . Stejně tak je o tomto přesvědčena i většina našeho národa.

Americká agrese v naši zemi pokračuje i v současnosti, kdy jsme aktuálně násilně donuceni žít v „protektorátu“ pod nadvládou USA a „naše“ vláda si nechává vědomě diktovat „noty“, jak systematicky likvidovat ve prospěch Američanů náš stát. Česká proamerická vláda i přes tragickou historii podporuje fašismu na Ukrajině, za kterým stojí opět americká vláda, která tam válku stejně jako v mnoha jiných zemích rozpoutala za účelem ekonomického prospěchu. Kdy jindy, než teď bychom si tyto skutečnosti měli opět připomenout a především se zamyslet nad tím, jestli v tomto systému plného zvrácených západních „hodnot“ chceme i nadále setrvat a vychovávat v něm naše děti…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Americkou agresi a zabíjení za každou cenu si připomínáme i v souvislosti s „osvobozením“ Československé republiky…

  • · Edit

    my, potomci tech co ve WW2 bojovali na zapadni a na vychodni fronte odmitame manipulace dejin vseho druhu..v kontextu odstupu 71 let je tezke hodnotit dobu kterou jsme neprozili..neplivejte na vojaky WW2 jedno z ktere fronty..pani liskova mame vas radi, neni v poradku co se deje..novodobi fasiste zase na scene.. jake si to udelame takove to budeme mit..

  • · Edit

    Největší tupci dělají z USA hrdiny. Ti se zapojili do války tehdy až bylo jisté, že Sovětský svaz Hitlera porazí. USA měly strach, že se SSSR zastaví až na kanále. A tito debilové z nich dělají hrdiny. Nechci a nebudu snižovat vojáky USA v druhé SV. Ale co dělají tito přiblblíci, kteří si o tom maximálně přečetli v novinách, to je smutné. Kdyby nebylo SSSR, tak tato hovádka ani nejsou na světě. Možná by to bylo dobře.

  • Taktika rozbombardovat infrastrukturu tak,aby jí následně musela země nakoupit od USA se s léty nemění. Stejný důvod byl při bombardování Jugoslávie. USA nemají spojence. Mají jen ty, kteří je poslouchají a ty, které je třeba vybombardovat. Už je na čase, aby se Evropa vymanila ze závislosti na USA a nechala tuto předluženou velmoc zkrachovat. Našim nepřítelem není Rusko nebo Čína. Hlavním nepřítelem jsou USA, které se snaží udělat z Evropy smetiště svých produktů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*