Americké špionážní letadlo údajně koordinovalo dronový útok na ruskou základnu v Sýrii

Americké špionážní letadlo údajně koordinovalo dronový útok na ruskou základnu v Sýrii

Kreml uvedl, že je znepokojen zprávou ruského ministerstva obrany, že americké špionážní letadlo ve skutečnosti koordinovalo lednový dronový útok na ruskou základnu Khmeimim v Sýrii.

„Je to nepochybně alarmující zpráva,“ uvedl mluvčí Kremlu Dmitry Peskov.Mluvčí vysvětlil, že armáda analyzovala všechny dostupné údaje a vyvodila nezbytné závěry, než potvrdila, že dronový útok na ruskou leteckou základnu byl nasměrován z amerického pozorovacího letounu P-8 Poseidon.

Všechny další podrobnosti poskytne ministerstvo obrany.

Ruský prezident Vladimír Putin však může tuto otázku vznést v rozhovoru se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem, když taková možnost nastane.

Reakce Kremlu přišla poté, co generálplukovník Alexander Fomin, náměstek ministra obrany, údajně řešil dronový útok během Xiangshanova fóra v Pekingu, což je významná konference o obraně a bezpečnosti.

Podle vrchního vojenského úředníka se třicet bezpilotních dopravních prostředků (UAV) přiblížilo k ruské základně Khmeimim v době, kdy letadlo Poseidon prolétalo nad Středozemním mořem. Když byla na základně spuštěna ruská elektronická protiopatření, drony pokračovaly v misi v manuálním režimu.

Fomin uvedl, že drony nebyly řízeny „nějakým venkovanem“, ale směrovány ze „standardního, dobře vybaveného P-8 Poseidonu,“ který měl nad dotyčnými drony ruční kontrolu.

Když tyto drony proletěly přes ruské válečné elektronické protiopatření, odtrhly se ze zóny a začaly přijímat nějaké příkazy prostřednictvím družicové komunikace, vysvětlil generálporučík Fomin. „Někdo drony řídil do takzvaných děr (v ruské obraně), které použily předtím, než byly zničeny raketami země-vzduch ze základny.

 

(Americký pozorovací letoun P-8 Poseidon Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*