Americké speciální síly se připravují na svržení Kim Čong-una

Americké speciální síly se připravují na svržení Kim Čong-una

Speciální jednotky americké armády se budou poprvé podílet na společném cvičení s Jižní Koreou, informovala asijská média. Stanovený cíl jejich školení má být příprava na sesazení severokorejského vůdce v případném scénáři na změnu režimu.

Z jihokorejské tiskové agentury Yonhap:

Americké speciální jednotky, včetně jednotky, která zabila Usámu bin Ládina, se zúčastní společných vojenských cvičení s Jižní Koreou a budou nacvičovat zneškodnění severokorejského vůdce v případě konfliktu.

Americký tým Navy SEAL Team Six se připojí k cvičení Foal Eagle a Key Resolve poprvé, spolu s armádními Rangers, Delta Force a Green Berets.

Označujíc přímo severokorejského vůdce a citujíc úředníka z jihokorejského ministerstva obrany, deník Joon Gang Daily uvedl, že elitní jednotky jsou v regionu, aby se „účastnily cvičení simulující odstranění severokorejského vůdce Kim Čong-una.“

Když deník hovořil o týmu, který zabil Bin Ládina, tak uvedl, že o nasazení speciálních jednotek informovala i japonská média:

Deník Japan Times oznámil, že americká jednotka nastoupila minulý pátek na letadlovou loď USS Carl Vinson a v současné době provádí trénink v jihokorejských vodách. Loď má dorazit do přístavu Busan Port ve středu, podle japonského deníku.

Další nejmenovaný vojenský představitel podle agentury Yonhap uvedl, že cvičení se rovněž zaměří na severokorejskou válečnou mašinérii.

„Velký počet a více různých amerických speciálních jednotek se zúčastní letošních cvičení Foal Eagle a Key Resolve, aby nacvičily misi k proniknutí na sever, odstranění válečného velení a demolici klíčových vojenských objektů Severní Koreje,“ uvedl úředník.
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Americké speciální síly se připravují na svržení Kim Čong-una

  • Ta valka nikomu neprospeje, znici nejenom severni, ale i prosperujici jizni Koreu. A o to vlastne USA jde. Napadnout zemi kvuli nejakym raketovym testum, ktere nikoho neohrozily a nikomu neublizily je prece zlocin!!! Ale USA vedou rady valky daleko od sve pevniny, kterou zabezpecuji stale tak, aby nedostaly pres hubu. Tim mohou vyvolavat beztrestne konflikty a nicit slabsi zeme. Svetova verejnost, UNO, Amnesty Int., a jine organizace, media vsude ve svete jsou ovladane USA. A tak mohou sve nicive valky provozovat i nadale. Obrat k lepsimu zatim neni. Leda az se posune moc do eurazijskeho prostoru, nebo USA lehnou popelem.

  • Kim si to podelal svymi provokacemi s raketami na Japonske more sam. Co nam nerikaji, ze Cina se ho snazila usmernit tim, ze uz nekupuje od neho uhli a nekolikrat ho varovala. Cina tedy neni necinna, jak nam mainstream rika. Ztratil penize z vyvozu. Malo se mluvi, ze USA okamzite vyuzily zkousek raket KIma, aby obklicily jeho zemi svymi raketami. Tam se generuje svetovy konflikt, ktery chce i Rusko zatahnout. To je skutecny duvod soucasne krize, kterou USA chteji vyuzit proti Cine a Rusku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*