Americké speciální jednotky nasazeny jako „lidské štíty“, na ochranu teroristických aktiv v Sýrii

Americké speciální jednotky nasazeny jako „lidské štíty“, na ochranu teroristických aktiv v Sýrii

Spojené státy nasazují do Sýrie síly pro zvláštní operace (SOF), aby byly použity jako „lidské štíty“, k zastavení ruských náletů proti bojovníkům vycvičeným CIA, podle spisovatele a politického analytika.

Finian Cunningham, který značně přispívá pro deníky Russia Today, Sputnik, Strategic Culture Foundation a Press TV, učinil tyto poznámky v článku publikovaném v nedělním vydání na internetových stránkách Russia Today.

Prezident Barack Obama v pátek nařídil vyslání vojáků speciálních jednotek do Sýrie, aby „pomohly“ militantům bojujícím proti syrské vládě a teroristické skupině islámský stát, kdy zjevně porušil svůj slib, že v zemi nebudou nasazené žádné pozemní síly.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

„Obamovo rozhodnutí vyslat speciální jednotky do Sýrie je obecně považováno za americkou vojenskou eskalaci v zemi. Odeslání vojska rovněž signalizuje, že se USA snaží zabránit ruským úspěchům v ničení aktiv Washingtonu ke změně režimu v Sýrii,“ napsal Cunningham.

„Stručně řečeno, americké speciální jednotky jsou používány jako „lidské štíty“, k omezení ruských leteckých úderů proti protivládním žoldákům z nichž mnozí slouží jako prostředek Washingtonu ke svržení syrské vlády,“ dodal Cunningham.


Dne 30. září, Rusko zahájilo vojenskou kampaň proti teroristům IS a ozbrojencům bojujícím proti syrské vládě. Rusko provedlo mnoho náletů proti teroristů a zabilo stovky z nich.

Nejmenovaní američtí představitelé řekli deníku Associated Press, že Rusko směřuje část svého vojenského tažení proti Amerikou podporovaným bojovníkům a dalším extremistickým skupinám, ve snaze je oslabit.

Představitelé tvrdili, že bojovníci vycvičeni CIA jsou pod ruskými útoky s malou vyhlídkou na záchranu ze strany svých amerických stoupenců.

Obamova administrativa má málo možností, jak zachránit ty, které vycvičila a vyzbrojila, říkají úředníci.

CIA zahájila svou tajnou operaci v roce 2013, vyzbrojit, financovat a trénovat teroristy za účelem svržení vlády syrského prezidenta Bašára Asada.

Obamovo rozhodnutí nasadit v Sýrii speciální síly je „více o potlačení ruských úspěchů v ničení protirežimních sil“, než o pomoci v boji proti islámskému státu, jak uvádí,“ napsal Cunningham.

Analytik dodal, že „Obamův skutečný důvod vyslat vojáky do Sýrie je omezit ruské operace tím, že vznikne riziko bombardování amerických sil. Americké speciální síly jsou ve skutečnosti použity k vytvoření lidských štítů k ochraně amerických aktiv na změnu režimu v Sýrii.“

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*