Americké síly zablokovaly postup syrské armády ve městě Rakká

Americké síly zablokovaly postup syrské armády ve městě Rakká

Vypadá to, že americké síly blokují postup syrské armády v přípravě na rozdělení Sýrie.  

Pravděpodobnost, že bude město Rakká navráceno Sýrii je velice malá, jelikož Amerikou podporované operace v blízkosti města plánují „zablokovat jakýkoli pokrok syrských vládních sil ze západu.“

Začala balkanizace Sýrie?

Jak informoval server Russia Insider:

Cesta do města Rakká je nyní blokována americkými silami a jejich spojenci. Šance, že bude město Rakká a okolní region vráceno Sýrii je nyní téměř nulová. Zahraniční armády a jejich zástupci si brousí své porcovací nože.

Americké speciální síly a syrští Kurdové a arabští bojovníci se právě zmocnily „strategické letecké základny“ z rukou Islámského státu v severní Sýrii a díky tomu blokují postup syrské armády, která se blíží k městu Rakká ze západu:

Kurdy vedené Syrské demokratické síly (SDF) oznámily, že dobyly základnu Tabqa, 45 km západně od města Rakká, které je de facto hlavním městem Islámského státu v Sýrii.

Začátkem tohoto týdne, americká armáda letecky přepravila bojovníky SDF za linii islámského státu, aby jim umožnila zahájit útok na leteckou základu Tabqa a v pátek aliance dosáhla jednoho z vchodů přehrady.

Síly SDF byly 10 km od města Rakká ze severu a cílem bylo efektivně obklíčit město před zahájením útoku.

Ale jak tiše poznamenaly servery RFE a RL:

Kromě zachycení přehrady, síly SDF uvedly, že Amerikou podporovaná operace měla rovněž za cíl zablokovat jakýkoli pokrok syrským vládním silám od západu.

Síly letecky dopravené do Sýrie se zmocnily čtyř malých vesnic v oblasti západně od základny Tabqa a odřízly hlavní silnici, která spojuje provincie Rakká, Deir al-Zor a Aleppo.

Síly SDF odřízly poslední hlavní silnici vedoucí ven z města Rakká na začátku tohoto měsíce, čímž zrušily přístup do města ze severu, východu a západu.

Jediný způsob, jak se dostat dovnitř nebo ven z města Rakká je nyní přes řeku Eufrat, která hraničí s městem na jihu.

Neuvěřitelné, že? Zahraniční armáda, která nelegálně operuje v suverénním státě, může napochodovat a odříznout legitimní armádu zmíněného suverénního národa, který se snaží osvobodit svou vlast před teroristy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americké síly zablokovaly postup syrské armády ve městě Rakká

  • Američané investovali moc peněz do výcviku a vyzbrojení teroristů. Kdyby město padlo, ukázalo by se to v plné nahotě. Zatím všude, kde byl IS poražen, byly nalzeny zbraně z USA. Syrská armáda by neměla na Američany brát ohled a měla by IS stát zlikvidovat i s nimi, pokud budou překážet.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*