Americké námořnictvo začíná stavět námořní operační centrum na ukrajinské základně

Americké námořnictvo začíná stavět námořní operační centrum na ukrajinské základně

Americké námořnictvo zahájilo výstavbu námořního operačního střediska na Ukrajině, které má sloužit jako „hlavní plánovací a provozní uzel“ během vojenských cvičení pořádaných zemí.                

„Seabees (americké námořní konstrukční prapory) uspořádaly průkopnický ceremoniál pro námořní operační středisko na námořní základně Ochakov na Ukrajině dne 25. července,“ uvedlo americké námořnictvo.

Seabees jsou od dubna v Ochakově, aby uzavřeli smlouvy, získali stavební povolení a plnili další úkoly v oblasti logistiky pro projekt námořních operačních center, uvádí námořnictvo.

Středisko námořních operací je jedním ze tří projektů, které budou uskutečněny v Ochakově.

„Začátek výstavby na Ukrajině je významným úspěchem,“ uvedl velící důstojník Jason McGee.

„Naše schopnost maximalizovat evropské uklidňovací iniciativy na Ukrajině má strategický význam a nakonec zlepší kapacitu a infrastrukturu hostitelského národa, posílí vztahy a zvýší bilaterální vzdělávací schopnost,“ dodal.Seabees jsou také připraveni vybudovat zařízení pro údržbu lodí a vstupní kontrolní body s obvodovým oplocením v Ochakově.

Minulý měsíc se několik amerických válečných lodí, více než 800 námořníků a tým Navy Seals účastnili na Ukrajině 12denního námořního cvičení NATO Sea Breeze 2017. Mezinárodní válečné hry se konaly v severozápadní části Černého moře nedaleko ukrajinského přístavního města Odessa.

Šestá flotila uvedla v tiskové zprávě, že americké námořnictvo poslalo křižník na řízené střely USS Hue City Ticonderoga a raketové torpédoborce USS Carney Arleigh Burke, spolu s hlídkovými letouny P-8A Poseidon.

Moskva se již dlouhou dobu vyjadřuje proti vojenským hrám NATO v blízkosti ruských hranic, které se zintensivnily po březnovém referendu, v němž občané Krymu hlasovali za znovusjednocení s Ruskem.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu koncem června uvedl, že provokativní akce Aliance „vyvolávají vzájemné podezírání a tlačí k tomu, aby byla podniknuta odvetná opatření, zejména v západním strategickém směru.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: RT.com)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americké námořnictvo začíná stavět námořní operační centrum na ukrajinské základně

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*