Americké ministerstvo zahraničí žalováno za nezákonné poskytování peněž daňových poplatníků Georgi Sorosovi

Americké ministerstvo zahraničí žalováno za nezákonné poskytování peněž daňových poplatníků Georgi Sorosovi

Ministerstvo zahraničí je žalováno kvůli tvrzením, že protiprávně dávalo peníze daňových poplatníků miliardářovi Georgi Sorosovi, který je používal k ovlivňování změny režimů v zahraničí.

Konzervativní kontrolní orgán Judicial Watch podal žalobu na americké ministerstvo zahraničí a Agenturu pro mezinárodní rozvoj (USAID), za účelem získání záznamů o jednání americké vlády s různými neziskovými organizacemi George Sorose v Makedonii.

Judicial Watch tvrdí, že hledají „záznamy a komunikace týkající se financování a politických aktivit“ Nadace otevřené společnosti a jejich přidružených organizací v Makedonii.

„Obamova administrativa zřejmě zneužila rozpočty daňových poplatníků ve snaze financovat Sorosovy operace,“ prohlásil Tom Fitton, prezident organizace Judicial Watch. „Trumpovo ministerstvo zahraničí a agentura USAID by měli společně jednat a zveřejnit podrobnosti o transakcích mezi Obamou a Sorosem.“

Kanál RT napsal:

Organizace Judicial Watch podala žalobu poté, co ministerstvo zahraničí a agentura USAID neodpověděli na žádost o doložení dokumentů, která byla předložena dne 16. února.

Organizace, která je nejlépe známá díky úspěšnému pronásledování Obamovy administrativy ohledně zveřejňování e-mailů týkajících se Hillary Clintonové a její funkce na ministerstvu zahraničí, přiměla novou administrativu, aby odhalila detaily úsilí o dotacích daňových poplatníků na „podporu demokracie“ v Makedonii.Mezi únorem 2012 a srpnem 2016, americká vláda dala Sorosově Nadaci otevřené společnosti v Makedonii (FOSM) a čtyřem místním přidruženým subjektům 4.819.125 $ prostřednictvím programu USAID nazvaného Projekt občanské společnosti.

Tento program byl poté prodloužen do roku 2021 a jeho financování se zvýšilo na 9,5 miliónů dolarů, podle vrchního vyšetřovatele Judicial Watch Williama F. Marshalla.

Makedonie, bývalá republika Jugoslávie, která vyhlásila nezávislost v roce 1992, od té doby dostávala americkou pomoc. V roce 2012 se tato podpora stala „velmi ideologickou“ díky „Baracku Obamovi a jeho velvyslaneckému přisluhovači Jessi Bailemu,“ napsal Marshall v nedávném článku publikovaném deníkem American Thinker.  

„Subsystémy přidružené k FOSM, které dostávají peníze amerických daňových poplatníků prostřednictvím projektu občanské společnosti USAID, jsou také propojeny s hlavní opoziční politickou silou v Makedonii, bývalými komunisty země, nyní nazývané SDSM,“ napsal Marshall. „Oni mají neškodné názvy, jako Vzdělávací fórum mládeže, Centrum pro občanskou komunikaci a Reaktor-Výzkum v akci.“

Přestože se v prosincových všeobecných volbách dostala na druhé pořadí, SDSM navrhla menšinovou koaliční vládu s neposlušnou albánskou menšinou. Albánci jako podmínku jejich účasti ve vládě trvají na sedmibodové platformě, kterou napsaly vlády v Albánii a v Kosovu, což zahrnuje požadavek, aby se albánština stala oficiálním jazykem v Makedonii.

Tvrzení makedonské vlády, že USA se vměšovaly do politiky země financováním opozičních stran, vedly některé zákonodárce k tomu, že zpochybnili Projekt občanské společnosti.

Senátor Mike Lee v lednu poslal velvyslanci Bailemu dopis, ve kterém jej požádal, aby vysvětlil vztah ministerstva zahraničí s FOSM. V únoru také několik kongresmanů požádalo o audit na ministerstvu zahraničí a aktivit USAID v Makedonii.

Šest republikánských senátorů poslali minulý měsíc dopis ministrovi zahraničí Rexi Tilersonovi a vyzvali jej, aby přezkoumal postup ministerstva zahraničí, v poskytování prostředků daňových poplatníků organizacím, které propagují „levicové strany“ a „progresivní agendu“ v zahraničí. Albánie a Makedonie byly uvedeny jako dva nejnovější příklady, ale senátoři poznamenali, že obdrželi stejné stížnosti z Jižní Ameriky a Afriky.

Trumpova administrativa by měla „prošetřit, jak jsou naše peníze daňových poplatníků využívány, s cílem zastavit činnosti, které podněcují politické nepokoje, nerespektují národní svrchovanost a občanskou společnost a nakonec podkopávají naše pokusy o vybudování prospěšných mezinárodních vztahů,“ píše se v dopise.
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Americké ministerstvo zahraničí žalováno za nezákonné poskytování peněž daňových poplatníků Georgi Sorosovi

  • Taky jsem se divil, ze by bohaty Zid Soros nekomu neco daval zadarmo! Ted to vime, prachy nejsou Sorose, on je jenom pere a dava dal na CIA, NGOs!!! A to o nem rikaji, jaky je altruista. To je treba vedet, ze za vsim stoji zlocinci z USA!
    Destabilizace zemi, puc na Ukrajine, vyzbrojovani chatry zbranemi vsude na svete. I posledni pokusy destabilizovat protesty Rusko a Belorusko byly financovany USA a Nemeckem, prachy pak sly z jinych NATO statu primo k aktivistum, aby se zametly stopy. Soros tedy ty stopy taky zameta a stale nam jeste radi, ze mame prijimat uprchliky. Ty prachy, co oni dostavaji na cestu jsou tedy taky od Sorose, jejich puvod jsou ale USA. 50 Milionu americanu ziji z podpory , maji plastikove zebracenky a USA vsude valci a maji kolem 800 zakladen vsude po svete. Obkliceny jsou Cina a Rusko a nikoho to nevzrusuje, ani prezidentske kandidaty. Je to verbez, zadneho nevolte. Zeman to dela dobre, neni zadny poskok USA jako ostatni v Evrope.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*