Americké ministerstvo financí rozšířilo sankce proti Rusku

Americké ministerstvo financí rozšířilo sankce proti Rusku

Spojené státy rozšířily sankce proti Rusku za jeho podporu proti-kyjevských bojovníků na Ukrajině a za sjednocení Krymského poloostrova s Ruskou federací v roce 2014.                

V aktualizovaném blacklistu sankcí zveřejněném ve čtvrtek, americké ministerstvo financí cílí na společnosti budující multi-miliardový most spojující Rusko s Krymem, a také bylo na seznam přidáno desítky lidí a firem. Na seznamu přibyly desítky ruských firem a asi 37 jedinců.

Ministerstvo financí poukázalo na sedm firem, o kterých uvedlo, že se přímo podílejí na výstavbě 19 km spojení přes Kerčský průliv, který spojuje Černé moře a Azovské moře.

Ministerstvo financí také jmenovalo několik dceřiných společností ruského plynárenského gigantu Gazprom a 11 krymských úředníků.

„Rusko i nadále vyvolává nestabilitu ve východní Ukrajině navzdory svým závazkům v Minské dohodě,“ uvedl John Smith, zastupující ředitel úřadu ministerstva financí pro kontrolu zahraničních aktiv, který ukládá sankce.

„Ministerstvo s našimi partnery odsuzují ruské porušování mezinárodního práva a budeme i nadále postihovat ty, kteří ohrožují mír na Ukrajině, bezpečnost a suverenitu.“

Krym vyhlásil nezávislost od Ukrajiny dne 17. března 2014 a formálně požádal, aby se stal součástí Ruska po referendu, ve kterém 96,8 procent účastníků hlasovalo ve prospěch odtržení. Voličská účast v referendu činila 83,1 procenta.

O té doby, USA a některé další západní země uvalily proti Rusku několik kol sankcí, za obvinění, že Moskva byla údajně zapojena do smrtelné krize na Ukrajině, která vypukla, když Kyjev zahájil vojenské operace proti proruským silám ve východní Ukrajině. Rusko tato obvinění odmítlo.

Začátkem tohoto roku, americký prezident Barack Obama podepsal nový Executive Order, který prodlužuje ekonomické sankce proti Rusku o další rok.

Vyhláška, zveřejněná dne 2. března na oficiálních stránkách Bílého domu uvádí, že hospodářské a finanční sankce uvalené na Moskvu za její účast na ukrajinské krizi, zůstanou v platnosti až do 6. března 2017.

Rozhodnutí vzešlo z toho, že „činy Ruska i nadále představují neobvyklou a mimořádnou hrozbu pro národní bezpečnost a zahraniční politiku Spojených států,“ uvedl Obama v dokumentu.

Sankce byly proti Moskvě uvaleny v březnu 2014, poté, co se černomořský poloostrov Krym připojil k Rusku.

Násilí na Ukrajině eskalovalo v dubnu 2014, poté, co Kyjev nasadil své vojáky do východních ukrajinských oblastí Doněck a Luhansk k potlačení proruských občanů. Více než 9.000 lidí bylo v konfliktu zabito.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: http://gbtimes.com)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Americké ministerstvo financí rozšířilo sankce proti Rusku

  • Chazarska Ameriko, jste s Izraelem neodpornejsimi staty na tehle Zemi. Vase existence je zalozena na lzich, podvodech , mezinarodnich podrazech, dobyvacnych valkach, zbrojeni, obchodem s drogami , loupenim dobytych a tistenim falesnych penez. Ty staty na ktere si jako spravni poserove netroufate, poskodite alespon sankcemi. Buh je mi svedkem, ze nezustanete nepotrestani. Bozi mlyny melou pomalu, ale jiste!

  • Je to jen americká komedie vůdči státům EU, zatímco USA porušují embargo jak se jím to hodí/raketové motory/, bez nich se zatím neobejdou. Evropa embargen se mezitím oslabuje, amíci přebírají ruské trhy v EU. Ale vše jen dočasu, i poslušný Němci už na embargo neslyší, jen Sobotkova protinárodní a prounijní vláda tvrdě hájí co chtějí po nás amíci a naši podnikatelé nato pak doplácí!!
    http://cz.sputniknews.com/byznys/20160903/3785456/nemecko-delegace-rusko.html

  • Pro USA je Ukrajina bez Krymu bezcenná. Naivní bylo myslet si, že Rusko dopustí vybudování americké základny na Krymu. To si mohl myslet jen blázen. Současná Ukrajina je ve stavu, kdy si nemůžou z USA kohokoliv koupit. Jakékoliv peníze tam natečou a vypaří se bez známek vděku americkým mecenášům. Bezmoc pak USA nutí k šílenství jako jsou sankce, protiruská hysterie apod. Rusku bude nová železná opona vyhovovat a posílí ho. Naopak Západ oslabí.

  • Po 36 letech sankci proti Iranu, se stal Iran spojencem Ruska. On vi, jake dobro z USA pochazi!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*