Americké letouny A-10 bombardovaly ve středu Aleppo, viněna je Moskva

Americké letouny A-10 bombardovaly ve středu Aleppo, viněna je Moskva

Dva americké útočné vojenské letouny A-10 Thunderbolt II ve středu provedly nálety na syrské město Aleppo, kde zničily devět zařízení, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Ve stejný den, Pentagon obvinil Moskvu z bombardování dvou nemocnic v Aleppu, zatímco v ten den nad městem neproběhly žádné ruské nálety.

„Včera v 13:55 moskevského času (10:55 GMT), dva ameriská útočná letadla A-10 vstoupila do syrského vzdušného prostoru z Turecka, přeletěla do města Aleppo, kde bombardovala cíle,“ informoval ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Konašenkov také připomněl, že mluvčí Pentagonu, plukovník Steve Warren, ve středu prohlásil, že ruské letouny údajně bombardovaly dvě nemocnice v Aleppu.

US Air Force A-10 Thunderbolt II Foto: Military.com
US Air Force A-10 Thunderbolt II Foto: Military.com

„Podle jeho slov, asi 50.000 Syřanů údajně přišlo o životně důležité služby,“ uvedl Konašenkov s tím, že Warren zapomněl zmínit souřadnice údajně napadených nemocnic, nebo čas náletu, nebo zdroj těchto informací. „Naprosto nic.“

„Žádná ruská letadla včera v oblasti Aleppa neprováděla nálety. Nejbližší cíle od Aleppa byly 20 km daleko od města,“ zdůraznil Konašenkov a dodal, že naopak letadla Amerikou vedené koalice byla v oblasti Aleppo aktivní, „jak letadla, tak bezpilotní prostředky.“

„Budu k vám upřímný: neměli jsme dost času, abychom objasnili, jaké konkrétní objekty byly včera v Aleppu bombardovány americkými letadly,“ uvedl Konašenkov. „Opatrně to prověříme.“

„Situace v Aleppu a okolí je podle našeho názoru stále více zoufalá,“ uvedl ve středu Steve Warren. „Kvůli zničení dvou hlavních nemocnic v Aleppu ruskými a syrskými silami, přes 50.000 Syřanů je nyní bez přístupu k životně důležité pomoci.“

Warren dodal: „V oblasti Aleppa je jen málo, pokud vůbec, bojovníků islámského státu, takže se v tomto bodě jedná o odlišný boj.“

Mluvčí ruského ministerstva obrany upozornil na ohromující podobnost situace s americkým náletem na nemocnici Lékaři bez hranic v Kunduzu, Afghánistánu, a s americkým bombardováním pozic irácké armády ve městě Fallujah.

Západní země se nikdy neobtěžovaly sdílet zpravodajské informace o terorismu v Sýrii s Moskvou, ačkoli akceptovaly ruské mapy s pozicemi označených teroristů,“ uvedl mluvčí.

„Teď nás kritizují, že létáme opačným směrem a bombardujeme špatná místa. Měli bychom jim poslat další mapy?“ ptal se Konašenkov.

Konašenkov si také vzpomněl, na co již ruské ministerstvo dříve poukázalo- čím více teroristů Rusko ničí, tím více je obviňováno z bezhlavých náletů.

„Když se podíváte na to, co za informace přináší západní média, vypadá to, že města, která nejsou pod kontrolou syrské vlády, jsou plné mírové opozice a aktivistů za lidská práva,“ uvedl mluvčí.

Ruské ministerstvo obrany a jeho partneři v Sýrii působí na základě víceúrovňového zpravodajství, uvedl zástupce ministerstva obrany s tím, že všechny nálety jsou prováděny pouze po opakovaném ověření cíle, aby se zabránilo civilním obětem. Konašenkov dodal, že informace pochází také od složek syrské opozice.

Konašenkov také obvinil západní televizní kanály, že prezentují ruiny města Aleppo, zdevastovaného dlouho předtím, než bylo ruské letectvo nasazeno v Sýrii, jako důsledek nedávných ruských náletů.

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Americké letouny A-10 bombardovaly ve středu Aleppo, viněna je Moskva

  • Divim se jenom ze plukovnik Pentagonu Steve Warren ve sve vrozene pravdomluvnosti neobvinil Ruske vojenske jednotky pusobici v Syrii z vybombardovani nemocnice v Afghanistanu pod vedenim organizace ,,Lekaru bez hranic“.

  • Komentář pod stejným článkem z novinek:

    Libor Studnička, Týn nad Vltavou
    Čtvrtek, 11. února 2016, 11:34:24 | Souhlasím | Nesouhlasím | +66
    Problém je v tom, že bomby strýčka Sama jsou veskrze humanitární, známé pod názvem „Havloidky“ Ty svrhnete a bomba před dopadem je schopna rozlišit příkladně ženu s kočárkem, tento objekt identifikuje obrátí se a neporušena se vrátí na palubu letadla. Proto americká bomba ani jedinkráte nezabila civila žádného. Mě mrzí, že pomluvy o použití napalmu či oranž plynu ve Vietnamu stále někde kolují internetem

  • Možná je čas na vyhlášení bezletové zóny pro ty kdo tam nemají co dělat, to jest amické vzdušné síly specializující se na bombardování lékařů a civilního obyvatelstva.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*