Americké impérium zkouší stejný scénář s Íránem, který fungoval v Libyi a Sýrii

Americké impérium zkouší stejný scénář s Íránem, který fungoval v Libyi a Sýrii

Před dvěma týdny unikla z Trumpovy administrativy zpráva, která odhalila, jak ministr zahraničí a nováček v DC Rex Tillerson byl doučován o tom, jak americké impérium požívá lidská práva jako záminku k útoku a k rozložení nesvolných vlád. Deník Politico píše:

Zpráva ze 17. května vypadá jako rychlokurz pro podnikatele, který se změnil na diplomata, a její závěr nabízí ostře realistickou vizi: že by USA měly využít lidská práva jako hůl proti svým protivníkům, jako je Írán, Čína a Severní Korea, přičemž dává průchod represivním spojencům, jako jsou Filipíny, Egypt a Saúdská Arábie.

„Se spojenci by se mělo zacházet jinak – a lépe než s protivníky. V opačném případě skončíme s více protivníky a s méně spojenci,“ stojí ve zprávě, kterou napsal Tillersonův vlivný politický poradce Brian Hook.

S tím, co bylo perfektní komediální načasování, kdyby to nebylo tak děsivé, v Íránu vybuchly protesty, které trvaly několik dní a západní impérium náhle vyjadřuje hluboké a bipartisanské obavy ohledně lidských práv těchto demonstrantů.

Donald Trump:

Velké protesty v Íránu. Lidé konečně začínají moudřit, jak jsou kradeny jejich peníze a bohatství a rozhazují se na terorismus. Vypadá to, že toho mají dost. USA velmi pozorně sledují porušování lidských práv!         

Hillary Clintonová:

Íránský lid, zejména mladí, protestují za svobodu a budoucnost, kterou si zaslouží. Doufám, že jejich vláda bude reagovat mírumilovně a podpoří jejich naděje.

Heather Nauert‏:

Ministr zahraničí Tillerson znovu zdůrazňuje hlubokou úctu Spojených států vůči íránskému lidu. Vyzýváme všechny národy, aby se s námi postavily a požadovaly, aby režim respektoval jejich základní lidská práva.      

Boris Johnson: 

Pozoruji události v Íránu se znepokojením. Je nezbytné, aby občané měli právo mírumilovně demonstrovat.    

Daniel McAdams:

Přesně stejný scénář z Kyjeva, Libye atd. je znovu oprášen. Stejná slova. Zvláště kruté, když se chystáte bombardovat tytéž občany, abyste předstírali, že se staráte o jejich práva.           Takže všichni víme, jaká je šifra pro tuto skladbu a tanec. Jakékoli zlo lze ospravedlnit ve jménu „lidských práv“.

V říjnu jsme se od bývalého katarského předsedy vlády dozvěděli, že Spojené státy a jejich spojenci byli pod obrovským tlakem, aby svrhli syrskou vládu od samého počátku protestů, které v této zemi začaly v roce 2011 v rámci tzv. Arabského jara. Toto odhalení přišlo ve stejný týden, kdy deník Intercept konečně zveřejnil dokumenty NSA, které potvrzují, že zahraniční vlády přímo řídily „vzbouřence“, kteří po těchto protestech v roce 2011 začali útočit na Sýrii. Starosti ohledně lidských práv probíhaly po celou dobu syrské války, i když vlády, které veřejně odsuzují porušování lidských práv, tajně vyzbrojovaly a vycvičovaly teroristické frakce k vraždám, znásilňování a pronásledování po celé zemi.

Viděli jsme to znovu a znovu. V Libyi byl západní intervencionismus ospravedlněn pod záminkou ochrany lidských práv, když skutečným cílem byla změna režimu. Na Ukrajině loajalisté impéria hráli roztleskávačky pro protesty v Kyjevě, když skutečným cílem byla změna režimu. A kdo by mohl zapomenout na chudé a utlačované lidi v Iráku, kteří jistě zdravili tyto vetřelce jako osvoboditele?

V roce 2007 se na kanále Democracy Now objevil bývalý čtyřhvězdičkový generál Wesley Clark, který prohlásil, že asi deset dní po 11. září se dozvěděl, že Pentagon již připravuje plány na zcela neoprávněnou invazi do Iráku a že viděl dokumenty s plánem „zlikvidovat sedm zemí za pět let, počínaje Irákem, pak Sýrií, Libanonem, Libyí, Somálskem, Súdánem a nakonec Íránem.“

Takže je ustáleny fakt, že neokonzervativci mají ve svém hledáčku Írán dlouhou dobu.

Toto je vše, co přichází v pozadí nepřetržitých příběhů CIA a CNN, že Írán je vrchním pachatelem terorismu podporovaného státem, což je prostě lež. Mám spoustu stoupenců podporujících Trumpa a chtěl bych jim zdůraznit, že skupina zpravodajských veteránů, kteří napsali tuto zprávu o Íránu, je stejná skupina, který vypustila zmínku demontující falešný příběh Russiagate. Jsou to dobří lidé a můžete jim věřit. Doporučil bych vám, abyste si to přečetli.

Donald Trump: Írán, stát číslo jedna ve sponzorování terorismu s četným porušováním lidských práv, které se vyskytují na hodinové bázi, nyní uzavřel internet tak, aby pokojní demonstranti nemohli komunikovat. To je špatné!

Trump lže, když říká, že Írán je „stát číslo jedna v podpoře terorismu“. Je to přesně stejný scénář, který běží znovu a znovu a znovu, a lidé tomu opět ověří. Je nesmyslné věřit tomu, co říkají tvrdé americké zpravodajské a obranné agentury ve slepé víře v tomto okamžiku, zvláště když se očividně snaží vyrobit podporu pro intervenci v klíčové strategické poloze.

Naštěstí, protože invaze do Íránu v plném rozsahu by byla mnohem nákladnější a smrtící než invaze do Iráku, podpora pro ni bude muset být vytvořena nejen v Americe, ale v celé koalici jejich spojenců. To bude nesmírně obtížné, ale budou o to usilovat.

Společně můžeme tento příběh zničit a ušetřit další nesmyslné středovýchodní krveprolití.

 

(Informationclearinghouse/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Americké impérium zkouší stejný scénář s Íránem, který fungoval v Libyi a Sýrii

  • USA jsou ekonomicky v nedobré pozici. Jsou zadluženi. Zbrojařský průmysl je pro ně alfou a omegou. Nic jiného neumějí. Je to největší válečný štváč v novodobé historii. Vždy si vytvoří svého nepřítele. Putina a Ruska se nebojím, ale z USA nic dobrého nekouká.

  • Čím více národů proti sobě poštvou USA, tím dříve zkrachují. Ekonomiku USA živí příjmy z prodeje zbraní. Proto udržují války, kde se dá. Ale nakonec se to obrátí proti nim. Všechny teroristické organizace, které USA vycvičily a vyzbrojily, se nakonec obrátily proti nim.

  • Kdyz si prectete vyroky americkych politiku vcetne Trumpa, tak jejich vyroky k Iranu pasuji presne i na risi zla, USA! S oblibou se ohaneji lidskymi pravy, ktere domacim i zahranicnim terorizmem potlacuji, lidi zabijeji, uveznuji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*