Americká žena, která v Sýrii vstoupila do řad ISIS, se chce vrátit domů

Americká žena, která v Sýrii vstoupila do řad ISIS, se chce vrátit domů

Státní příslušnice Spojených států, která vstoupila do řad Islámského státu ve věku 19 let, se chce ze Sýrie vrátit domů.  

Podle CNN Hoda Muthana z Alabamy žádá o návrat do Spojených států poté, co přibližně pět let působila v řadách Islámského státu.Muthana uvedla v ručně napsané zprávě, kterou získala CNN, že se provdala za tři muže a při syrském konfliktu dva manžele ztratila.

„Když jsem odešla do Sýrie, byla jsem naivní, rozzlobená a arogantní mladá žena. Myslela jsem si, že jsem pochopila své náboženské přesvědčení,“ uvedla.

Ale poté, co jsem byla svědkem devastace války, včetně smrti dvou mých manželů, tak jsem se zbavila iluzí, uvedla Muthana.

„Během svých let v Sýrii jsem viděla a zažila způsob života a hrozný vlivy války, která mě změnila. Byla jsem svědkem krveprolití v mé blízkosti a to mě změnilo. Mateřství mě změnilo. Vidět přátele, děti a může, které jsem si vzala umírat, mě změnilo,“ pokračovala.

„Vidět jak odlišná společnost může být ve srovnání s mou milovanou Amerikou, kde jsem se narodila, byla vychována, mě změnilo. Být kde jsem byla a vidět lidi kolem, mě vystrašilo, protože jsem si uvědomila, že nechci být toho součástí. Moje přesvědčení nebylo stejné, jako jejich,“ dodala Muthana.

CNN se zatím se ženou nepodařilo přímo hovořit.

Kdysi popisována jako plachá a odměřená ze strany svých spolužáků, Muthana po vstupu do řad Islámského státu otevřeně a nelítostně podporovala džihád. Během vrcholu samozvaného kalifátu, Muthana vkládala na Twitter příspěvky, v nichž volala po násilí, podle programu o extremismu na Univerzitě George Washingtona.

Muthana také vyzývala Američany, aby se připojili k Islámskému státu: „Je tady mnoho Australanů a Britů, ale kde jsou Američané, probuďte se zbabělci,“ napsala v lednu 2015.

A pod jménem Umm Jihad povzbuzovala k útokům v USA: „Jeďte se projet a prolijte všechnu jejich krev, nebo si pronajměte nákladní vůz a všechny je přejeďte,“ napsala na Twitteru v březnu roku 2015.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Americká žena, která v Sýrii vstoupila do řad ISIS, se chce vrátit domů

  • Je možné za života konvertovat k Islámu. Není možné ho za života opustit. Zvláště, když jde o radikální formu Islámu. Pokud jí USA přijmou zpět, nejspíš jí nějaký fanatik opásá výbušninou a pošle na nákupy.

  • · Edit

    Sú životné kroky, ktoré sa nedajú robiť „na skúšku“. Tvrdí, že sa zmenila k lepšiemu? Fajn. Nech teda pracuje na vytvorení lepšej a krajšej budúcnosti krajiny, do ktorej dobrovoľne odišla. Naspäť by som ju neprijal – permanentná, závažná hrozba do budúcnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*