Americká loutka Guaido škemral o protesty, ale nikdo se neukázal!

Americká loutka Guaido škemral o protesty, ale nikdo se neukázal!

Ředitel americké aktivistické skupiny Resistance Popular Kevin Zeese, který na začátku měsíce navštívil Venezuelu s delegací z USA, uvedl, že jedna z delegátek která nadále zůstává v latinskoamerické zemi neví o žádných demonstracích na podporu samozvaného prezidenta Juana Guaidoa.Juan Guaido, venezuelský opoziční samozvaný prezident Venezuely údajně zorganizoval „tisíce“ demonstrantů na zhruba 100 místech po celé zemi, informoval portál Cocuyo Effect.

„Jedna z našich delegátek je ve Venezuele a snažila se jít na tyto protesty, které však nikde nenašla. Zdá se, že se na těchto protestech nikdo neukázal. Guaido ztrácí moc, zatímco objímá Spojené státy, zatímco volá po americké armádě, zatímco je spojován s tímto terorismem a útokem na elektrárny, přichází o moc. Na druhé straně, (venezuelský úřadující prezident Nikolas) Maduro moc získává,“ uvedl Zeese.

Juan Guaidó vyzval k masovým protestům dne 30. Března, aby se připravil na aktivní fázi 6. dubna v tom, co nazval „Operační taktika“ své Operace za svobodu zaměřené na sesazení Madura. Guaido uvedl, že opozice vytvořila výbory pro pomoc a svobodu, které se budou akce účastnit, ale neposkytl žádné bližší podrobnosti o tom, co bylo ve skutečnosti plánováno.

Začátkem března, Zeese spolu s delegací 16 členů Mírové rady USA navštívili Venezuelu, aby se dozvěděli o situaci v zemi. Delegace se setkala s Madurem, ministrem zahraničních věcí Jorgeem Arreazou, dalšími vládními představiteli a představiteli Rady pro lidská práva.

Guaido v lednu prohlásil sám sebe za dočasného prezidenta Venezuely poté, co zpochybnil volební vítězství  Nikolase Madury. USA a 54 zemí uznaly Guaidoa za prezidenta a vyzvaly Madura, aby odstoupil. Maduro označil Guaidoa za americkou loutku a obvinil Spojené státy z pokusu provést převrat. Rusko, Čína, Turecko, Kuba, Bolívie a několik dalších zemí považují nadále Madura za jediného legitimního prezidenta Venezuely.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*