Americká kontrarozvědka označila Rusko a Čínu za primární hrozbu

Americká kontrarozvědka označila Rusko a Čínu za primární hrozbu

Nová americká strategie kontrarozvědky na období 2020–2022 formuluje pět cílů a první na seznamu hrozeb označuje Rusko a Čínu. Dokument zveřejnilo Národní středisko kontrarozvědky a bezpečnosti.

„Počet hráčů zaměřených na Spojené státy roste. Rusko a Čína jednají po celém světě, používají všechny nástroje národní moci proti Spojeným státům a mají širokou škálu moderních zpravodajských schopností, “- uvádí se v dokumentu.Mezi další hrozby patří Kuba, Írán, Severní Korea, Hizballáh, teroristické organizace „Islámský stát“ a „Al-Káida“, jakož i nadnárodní zločinecké organizace. Jedná se o první ze tří trendů současné situace, pokud jde o americkou kontrarozvědku.

Druhým je použití stále sofistikovanějších prostředků výše uvedenými hráči. Pozornost je věnována biometrickým zařízením, autonomním systémům, obrazům s vysokým rozlišením, pokročilým šifrovacím a sledovacím mechanismům a analýze dat.

„Tyto technologie otevřely soupeřům nové příležitosti k využití informací jako strategického zdroje při dosahování jejich cílů v oblasti ekonomické bezpečnosti a vyvíjení tlaku na své konkurenty.“

Takže Amerika je opět v záchvatu paranoie, že je sledována.

Třetím trendem je aplikace těchto nástrojů na širší škálu cílů a zranitelných míst. Účelem zahraničních zpravodajských informací je podle autorů dokumentu většina ministerstev a agentur USA, laboratoří, finančního sektoru, průmyslových podniků atd. Strategie uvádí, že některé akce zahraničních zpravodajských služeb směřují k narušení kritické infrastruktury a vojenských zařízení v případě krize.

„Veřejné mínění v USA a u jeho spojenců je také předmětem zahraničního vlivu“, – uvádí se v dokumentu.

To vše ohrožuje americké vojenské výhody, a to i ve vesmíru, jakož i „narušením integrity, důvěryhodnosti a autentičnosti amerických produktů a služeb“, – píšou autoři.

Bílý dům také zveřejnil svůj rozpočet na fiskální rok 2021, ve kterém byly také jako hlavní hrozby označeny Čína a Rusko.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Americká kontrarozvědka označila Rusko a Čínu za primární hrozbu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*