Americká humanitární pomoc je „velká lež“, která je předehrou před intervencí

Americká humanitární pomoc je „velká lež“, která je předehrou před intervencí

Rozhodnutí Washingtonu poslat pomoc Venezuele je čisté pokrytectví, neboť to byly právě Spojené státy, které způsobily ekonomické problémy národa se svými sankcemi, řekla viceprezidentka Delcy Rodriguezová pro kanál RT. Ta také věří, že pomoc je předehrou před invazí.

Spojené státy se snaží vytvořit podmínky, které by umožnily napadnout Venezuelu, řekla Rodriguezová, jenž odsoudila rozhodnutí Washingtonu vyslat humanitární pomoc na žádost vůdce opozice a samozvaného dočasného prezidenta.Washington se snaží prezentovat zkreslený pohled na situaci ve Venezuele, aby vytvořil „falešný pozitivní“ dojem o své vlastní politice proti Caracasu uvedla viceprezidentka a dodala, že ačkoli se stát potýká se sociálními a ekonomickými problémy, netrpí plnou humanitární krizí a v žádném případě nepotřebuje jakoukoli pomoc Washingtonu.

„Tato humanitární pomoc je velká lež,“ uvedla a dodala, že sociální strasti ve Venezuele jsou výsledkem americké „ekonomické“ blokády. „To, co Venezuela potřebuje, je národní dialog mezi vládou a opozicí – což je něco, čemu se USA aktivně brání.“

„My říkáme: Ano dialogu a ne válce,“ řekla Rodriguezová a dodala, že její země čelí „totálnímu politickému a ideologickému odmítnutí“ ze strany USA a některých jejich spojenců. Rodriguezová také obvinila Washington, že přímo „dává rozkazy“ opozici pod vedením Guaidoa.

„Washington věří, že (venezuelský prezident) Nicolas Maduro by měl odstoupit. Reakce Washingtonu je jeho zkreslená doktrína ke změně režimů v demokratických zemích, které se mu nelíbí,“ vysvětlila Rodriguezová.

Washington si mylně myslí, že stále řídí svět,“ uvedla Rodriguezová a dodala, že rostoucí počet národů usiluje o vytvoření multipolárního systému mezinárodních vztahů.

Její slovy přišla den poté, co Guaido řekl tiskové agentuře AFP, že by mohl „povolit“ zahraniční vojenský zásah, aby sesadil zvoleného prezidenta Madura. Americká vláda také prohlašuje, že vojenský zásah je stále na stole, pokud Maduro odmítne odevzdat svou moc a zahájit „demokratickou“ politickou změnu ve Venezuele.

Guaido i jeho podporovatelé ve Washingtonu mezitím vyzvali venezuelské důstojníky, aby dezertovali a podpořili opozici. Armáda však zůstala loajální vůči Madurovi.

 

( Delcy Rodriguezová Foto: venezuelanalysis.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Americká humanitární pomoc je „velká lež“, která je předehrou před intervencí

  • Pokud někomu ukradnete peněženku a dáte mu pár drobných na jídlo – pomáháte mu? Asi ne. USA ukradly zlato, které bylo deponováno v zahraničních bankách a spolu s tzv. humanitární pomocí posílají zbraně pro opozici, aby vznikla občanská válka. Ta by znepřehlednila situaci a ulehčila by invazi USA do Venezuely.
    Kdy už se konečně těm Američanům někdo postaví tak silně, aby si uvědomili, že nejsou nezranitelní?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*