Americká armáda provedla zátěžový test svých transportérů na D1. Ženisté z ŘSD ji eliminovali už u Humpolce. Že by Putin?

Americká armáda provedla zátěžový test svých transportérů na D1. Ženisté z ŘSD ji eliminovali už u Humpolce. Že by Putin?

Nejsem vojenský analytik ani expert na plánování dopravy.

Ale naplánovat přesun vojenských jednotek přes rozkopanou D1 v denním provozu (jakkoliv bych chtěl demonstrovat svoji sílu a moc – ať už Rusku, nebo ČR) je buď kanadský žertík, nebo nebetyčná idiocie. Ačkoliv je to můj subjektivní názor, čtvrteční katastrofální situace na D1 mi dává za pravdu.Čtrnáct jednotek americké armády se od středeční sedmé hodiny večerní začalo přemisťovat ze Staré Boleslavi po tuzemské dálnici D1 přes Prahu a Brno a hraniční přechod v Břeclavi na vojenské cvičení do Maďarska a Rumunska.

Komu není shůry dáno…

Selským rozumem smýšlejícího člověka nepolíbeného mediální výchovou části uvědomělé novinářské obce a politických neziskovek, jako je třeba Člověk v tísni, jistě napadne, proč americký vojenský konvoj nebyl – tak jak je běžnou praxí – transportován po železnici. A když už mermomocí po dálnici D1, tak v noci, klidně rozprostřít do několika dní. Ale to bychom od amerických plánovačů a jejich českých poklonkovačů chtěli asi příliš…

Nebo že by za tím byl baťuška Putin? Že by ten zlotřilec se svými super hackery ovlivnil americké plánovače a vnukli jim myšlenku, že nejsnazší cesta na východ je přes „Ťokův průsmyk“, jak D1 ve čtvrtek pokřtili české „smějící se bestie“? Teď už i američtí okupa… pardon, partneři… vědí, že tudy cesta tak úplně nevede.

Zátěžový test v extrémních podmínkách na D1

Dokážu pochopit, že chtěli pro svou motorizovanou jednotku udělat zátěžový test v extrémních podmínkách (a taky trochu demonstrovat svou sílu), ale nebylo by to vhodnější v noci? Echt, když D1 je během dne parkoviště i za standardních podmínek.

Tak si říkám, jestli příště Američani a jejich vazalové u nás nenaplánují přesun konvoje na pátek odpoledne. To by bylo teprve skutečné hrdinství a řádné PR.

Lidový humor v diskuzích

A nedá mi, abych se s vámi nepodělil o několik diskuzních příspěvků „smějících se bestií“ pod článkem na iDnes. Stojí za to.

„A dědečku, proč jsi tenkrát skončil v armádě? Víte děti, byl jsem v Kabdže, Somálsku, Afgánistánu. Bylo to peklo, ale na to jsme byli vycvičeni. A pak nás poslali na D1. Hodně nás tam zůstalo…“

„To Rumunsko je omyl, vojenské cvičení probíhá již na D1. Přemístění bojové techniky v neprostupném terénu.“

„Zatím se seznámili pouze s naším hlavním pasivním obranným prvkem, ale co teprve až narazí na naši slavnou útočnou Fábii?“

„Dnes už jestřábi z Pentagonu vědí, že tudy cesta nevede.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*