Alláhovi vojáci s trvalým bydlištěm v Evropě

Alláhovi vojáci s trvalým bydlištěm v Evropě

Jak informují německá média s odvoláním na úřad pro ochranu ústavy, mají přinejmenším pět teroristických činů spáchaných v poslední době na území Iráku a Sýrie na svědomí sebevražední atentátníci, pocházející z Německa.

Celkem bojují podle údajů, které má tento úřad k dispozici, v řadách ozbrojenců tak zvaného Islámského státu stovky lidí s německými občanskými průkazy. Podle svědectví médií ovšem nejen s německými, ale i s doklady řady dalších evropských států.

Ozbrojenci ze skupiny Islámský stát  Foto : AP/ Karim Kadim
Ozbrojenci ze skupiny Islámský stát Foto : AP/ Karim Kadim

Německá veřejnost je znepokojena tendencí, kdy stále víc mladých lidí začíná vyznávat ideje radikálních islamistů. Jak konstatuje německý list Süddeutsche Zeitung s odvoláním na oficiální zdroje, vyvolává vzrůstající počet ozbrojenců – sebevražedných atentátníků v Sýrii a Iráku, které připravují z řad novopečených džihádistů německého původu, které se podařilo obrátit na svou víru, zcela oprávněné obavy. Podle údajů, které má k dispozici úřad pro ochranu ústavy, bojuje v současné době jen v řadách syrských islámských ozbrojenců až 400 vystěhovalců z Německa, převážně jsou to mladí lidé.

Jak oznamují německá média, navrhují nyní politici v Německu, aby byl zpřísněn boj s přívrženci radikálního islámu. V podstatě ale nelze nesouhlasit se šéfem německého úřadu pro ochranu ústavy Hansem-Georgem Maaßenem, který označil řešení daného problému za věc celé společnosti. Přičemž nejen německé.

Koncem minulého roku prohlásili například ministři vnitra Francie a Belgie, že podle jejich informací bojují v řadách syrské opozice až 2 tisíce občanů, kteří sem přijeli ze států Evropské unie – jedná se převážně o mladé lidi. Podle údajů zmíněných ministrů je mezi nimi asi 400 Francouzů a 150 Belgičanů. Podle informací americké agentury Associated Press jsou mezi těmi, kdo se rozhodli odjet bojovat do Sýrie na straně opozice, dobrovolníci z jedenácti evropských zemí. V první řadě jsou to, kromě už uvedených Francie a Belgie, rovněž Německo, Rakousko, Švédsko a Dánsko. List Süddeutsche Zeitung uvádí slova oficiálního zástupce iráckých ozbrojených sil, generála Kassema Atty o tom, že počet ozbrojenců naverbovaných v Evropě pro Islámský stát, včetně sebevražedných atentátníků, se neustále zvyšuje. Přičemž podle slov generála projevují dokonce mnohem větší krutost, než Arabové.


Pokud jde o radikalizaci evropské mládeže, pak podle politologa Vladimira Anochinanejsou bez viny ani samotní evropští politici:

-Je to proces vyvolaný především samotnou Evropou. Touha po nějaké spravedlnosti, směřování k nějakému cíli jsou u mládeže vždycky mnohem větší, než u starší generace. A když Evropa ideologicky zahnívá, pak začíná mládež hledat nějaké východisko. A nachází ho mimo jiné i v radikálním islámu.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*