Alí Chameneí: Pokusy USA změnit íránský režim vždy skončily neúspěchem

Alí Chameneí: Pokusy USA změnit íránský režim vždy skončily neúspěchem

Vúdce islámské revoluce Sajjid Alí Chameneí prohlásil, že veškeré snahy USA o změnu íránské vlády vždy skončily v uplynulých desetiletích neúspěchem.

Vedoucí íránský představitel učinil tyto poznámky na setkání s rodinami mučedníků íránské armády, islámských revolučních gard (IRGC) a policejních sil.

„Tato revoluce a islámský establishment, které vznikly v Íránu, se od svého založení potýkaly s vážnými nepřátelskými aktivitami,“ řekl Ayatolláh Chameneí a uvedl, že Spojené státy vždy usilovaly o „změnu režimu“ v Íránu, ale jejich snahy vždy selhaly.

Kritizujíc americké snahy o změnu režimu v Íránu, Ayatolláh Chameneí řekl: „Nedívejte se na hněv tohoto člověka, který právě přišel do funkce (prezidenta) v Americe. Tyto (proti-íránské tvrzení) nejsou ničím novým. Byly tam od prvního dne, ale jejich jazyk a tón se změnily.“S odkazem na nedávné poznámky amerických představitelů o změně íránské vlády, íránský vůdce poznamenal: „Oni říkají, že chceme změnit establishment této islámské republiky. No, kdy jste tak nechtěli učinit? Vždy jste to chtěli a vždy jste selhali a váš nos se třel do špíny, a tak tomu bude od nynějška.“

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson minulý týden uvedl, že americký parlamentní výbor pro zahraniční věci slyšel, že íránská vláda „pokračuje v činnostech a intervencích, které destabilizují Střední východ.“

Na otázku, zda Spojené státy podporují změnu režimu v Íránu, americký vrchní diplomat uvedl, že americká politika je řízena tak, že spoléhá na „prvky uvnitř Íránu,“ aby vyvolala „pokojný přechod této vlády“.

„Naše politika vůči Íránu je potlačit tuto hegemonii, zahrnující jejich schopnost rozvíjet jaderné zbraně a pracovat na podpoře těch prvků uvnitř Íránu, které by vedly k mírovému přechodu této vlády. Tyto prvky tam jsou, určitě, jak víme,“ uvedl Tillerson.

Jinde ve svých poznámkách, íránský vedoucí představitel řekl, že američtí vládci neznají íránský národ a dodal, že noví vůdci Bílého domu jsou jako vznikající hooligans, kteří děsí lidi tím, že se ohánějí svými noži, dokud jim někdo nepraští do tváře a usadí je na své místo.

„Vidíte, že od počátku revoluce, tito lidé, kteří chtěli zničit tuto islámskou republiku, jsou nyní v propasti pekla a opustili tento svět, aniž by dosáhli svého cíle,“ dodal íránský vůdce.

Alí Chameneí uvedl, že jejich islámská republika stojí proti světovým mocnostem s plnou silou a bude to pokračovat i v budoucnu.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Sajjid Alí Chameneí Foto: PressTV)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Alí Chameneí: Pokusy USA změnit íránský režim vždy skončily neúspěchem

  • Chamenei se myli. CIA odstranila pucem Mosadega, protoze branil suverenitu zeme. USA tam pak dosadily svou loutku Rezu Pahlevi, ktery jim umoznil zemi drancovat po cela leta. Byl svrzen v revoluci Mullahy, kteri tam zavedly nabozenskou teokracii a dosud vladnou jako despoti. Zeme neni ale v podruci USA. Ty se snazily Iran srazit 8 letou valkou s Irakem na kolena podporou Iraku a Saddama. Meni jak videt sve spojence podle potreby a kdyz jim nejsou po vuli jako Saddam, zabiji je.
    Iran dela svou vlastni politiku a USA si uvedomuji, ze zeme majici atomove zbrane nemohou premoci bez katastrofy a tak se je snazi rozlozit zevnitr. Zkouseji to vsude – v Iranu, Rusku, Cine. Vsude si pestuji sve dissidenty a NGOs, ktere financuji a ridi. Nekde se jim to podari jako na Ukrajine pucem dosadit loutkovou vladu, aby zmenily pomery v regionu a udelaly ze zemi jako Rusko padouchy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*