Aktivity Mossadu na Ukrajině 2013

Aktivity Mossadu na Ukrajině 2013

Izraelská zpravodajská komunita je zastoupena na Ukrajině v širokém rozsahu, a to od řadového obyvatele, zaměstnance, až po přímé agenty. Mossad vojenská rozvědka a General Security Service Shabak- Shin Bet – kontrarozvědka, jsou i nadále aktivní pro získávání informací v Rusku z úřadu pro vztahy s židy SNS a východní Evropy. Mnoho Izraelských zpravodajských agentur rovněž plní funkci policejních speciálních sil. Zajímavým příkladem je třeba ruská tisková mluvčí Izraelské vnitřní bezpečnosti ministerstva Světlana Friedmanová. Tato žena byla nasazena do centrály tiskové služby policie.

Aktivace sionistických organizací na Ukrajině v roce 2013 a to za účelem určit způsoby integrace Ukrajiny do aktivit do válek v Sýrií a Íránu. Charakteristickým rysem izraelské inteligence je jejich blízká spolupráce na řadě projektů v bývalém Sovětském svazu a zpravodajských služeb USA a ve Velké Británii viz. také britské a americké jednotky Mossadu. Zvláštní role je v podstatě divize americké zpravodajské NCSJ, jejíž sídlo je ve Washingtonu, která koordinuje aktivity s americkými a izraelskými zpravodajskými službami. Podklady pro agenty a organizování schůzek a předávání informací jsou tradičně prováděny v synagogách, kulturních vzdělávacích židovských a izraelských center, středních a vysokých školách, jmenovitě zejména izraelská tajná služba sítě, založená na sionistických organizacích, jako Židovská agentura pro Izrael, síť škol a institucí Chabad Lubavitch – síť ORT, American Jevis Distribution Committee atd..


Pracovníci Mossadu na Ukrajině –  Igor Kolomoisky, Victor Pinchuk, Alexander Levin, Edward Hurwitz, Alexander Feldman, Gennadij Bogolyubov, Guy Vardi, Atosp Nitram, Vladimir Nikolaev a potom poslední perla týmu Jevgenij Červoněnko, který má přístup k tajným dokumentům Ukrajiny. Mossad v roce 2011 spáchal únos na palestinského inženýra Durar Abu Sisi z území Ukrajiny. Lidově řečeno, Ukrajina jej vyměnila s Izraelem za lukrativní obchodní dohody. Izrael plánuje dle informací ze srpna 2013 na Ukrajině vybudovat systém identifikací osob, které nesmějí při příletu na letiště Ukrajinské půdy vstoupit do země. Ukrajina byla upozorněna, že pokud je projekt v jejich zájmu, je povinna poskytnout Izraeli přístup k údajům z elektronického systému Arkan, který slouží pro shromažďování informací o pohybu osob a zboží. Tento systém Arkam je propojen ze státní pohraniční službou a přístup k datům jako SBU, zahraniční zpravodajské služby, Ministerstvo vnitra, celní služby, finanční úřad.

Když byla válka v Libyi, zesílily akce izraelské tajné služby na Ukrajině, která na jaře roku 2011 se snažila blokovat všechny možné způsoby náboru ukrajinských žoldáků do Libye. Podle zdroje z SBU , Mossad prakticky eliminoval úřad zprostředkování zaměstnání pro služby v severní Africe, působící v Kyjevě, Dněpropetrovsku, Charkově a v Oděse a zablokoval veškeré proxy servery dlouhodobým Ddos útokem.

Pokračování příště..

Publikováno se svolením autota
Autor publikuje na http://psota.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*