Aktivisté z Defend Europe by mohli být zatčeni za ochranu hranic v Evropě

Aktivisté z Defend Europe by mohli být zatčeni za ochranu hranic v Evropě

Aktivisté z Defend Europe hlídali francouzsko-italské hranice už téměř měsíc. Podle nového administrativního oběžníku vydaného 4. května ministerstvem spravedlnosti, který odhalil Mediapart, budou nyní čelit zatčení, pokud budou pokračovat ve svých činnostech.

Aktivisté z Defend Europe zadrželi mnoho migrantů, kteří překročili francouzsko-italskou hranici. Byli oprávněni provést taková zatčení, protože ve Francii je občanské zatýkání zákonné, když jsou prováděna proti zločincům zachyceným při činu. A být na francouzské půdě bez právního zdůvodnění je zločinem.Ale, Mediapart byl informován o nových nařízeních ministra spravedlnosti, který dne 4. května vydal správní oběžník.

V něm stojí:

„Kontrola respektování hranic…lidmi nepřátelskými vůči cirkulaci migrantů (zejména aktivistů Identitárního hnutí) pravděpodobně představuje záměrný zásah do funkčnosti vymáhání práva.

Deportace migrantů těmito osobami, včetně bez násilí, může také charakterizovat trestný čin stanovený v článku 433-2 trestního zákoníku.“

S jejich posledními akcemi, Defend Europe úspěšně ukázaly světu totální poréznost francouzsko-italských hranic.

Tímto způsobem rozhněvali francouzskou vládu, která proti nim zahájila vyšetřování a uzavřela ho poté, co u mladých aktivistů nenalezla žádné protiprávní kroky.

Mediapart  se dozvěděl, že prokurátor, který otevřel a nyní uzavřel vyšetřování, výslovně požádal ministerstvo o vydání tohoto správního oběžníku.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Komentář “Aktivisté z Defend Europe by mohli být zatčeni za ochranu hranic v Evropě

  • To už hlava nebere. Snad by měli být trestáni ti, kteří chtějí, aby se Evropa co nejdříve zaplavila islámem a černochy, kteří si myslí, že jdou do ráje a pečení holubi jim budou padat do huby a domorodci budou jejich sluhové.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*