Aktivisté v německém městečku protestují proti výstavbě mešity vztyčováním krucifixů

Aktivisté v německém městečku protestují proti výstavbě mešity vztyčováním krucifixů

Skupina demonstrantů postavila několik metrů vysoké kříže v městečku Erfurt, v německém regionu Durynsko, kde místní komunita plánuje postavit mešitu.      

Na začátku března byl postaven první 10 metrů vysoký dřevěný kříž vedle soukromého pozemku ve vlastnictví místní muslimské komunity Ahmadiyya. Ten byl postaven skupinou s názvem „Bürger für Erfurt“ (Občané pro Erfurt), podporovanou proti-přistěhovaleckou skupinou „Ein Prozent“ (Jedno procento) ze sousedního Saska, která zveřejnila video-zprávu o jejich činnosti na svém Facebooku.

Kříž byl později zbořen neznámými osobami, ale byl krátce nato opět postaven, podle iniciátorů – spolu s šesti dalšími dřevěnými kříži různých velikostí. Tento krok přišel poté, co komunita Ahmadiyya oznámila plány na výstavbu mešity na nezastavěné ploše v komerční zóně v Erfurt-Marbach – první takovou budovu v Durynsku.

V současné době existuje několik modlitebních místností v několika městech v celém regionu. Návrh na stavbu mešity má být předložen městské správě v nadcházejících týdnech, podle místního zpravodajského kanálu MDR.

V komentáři k incidentu, starostka Erfurtu Katrin Böhlke uvedla, že právní orgány v městečku nemohou jednat proti instalaci křížů, „protože nejsou postaveny na pozemcích města. Dodala však, že jednala s aktivisty a nutila je, aby se drželi pokojných protestů.

„Hovoříme s občany znovu a znovu. Právní cestou, nikdo nemůže jednat proti křížům. To není městská oblast a není řízena ani městským ministerstvem zemědělství. My můžeme pouze apelovat znovu a znovu, aby byly protesty proti výstavbě mešity klidné,“ řekla Böhlke kanálu MDR. Starostka také poznamenala, že tato otázka by jistě měla být projednána na příštím zasedání okresního zastupitelstva.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Bürger für Erfurt Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*