Akademici a právníci naléhají na Clintonovou, aby volala po přepočítání volebního hlasování

Akademici a právníci naléhají na Clintonovou, aby volala po přepočítání volebního hlasování

Rostoucí počet významných akademiků a volebních právníků vyzývají Hillary Clintonovou, aby zpochybnila výsledky prezidentských voleb z 8. listopadu, řka: „Americké úřady by měly přepočítat hlasy v klíčových státech.“              

Tato skupina lidí uvádí, že analýza elektronických hlasovacích strojů ve státech Wisconsin, Michigan a Pensylvánie naznačuje, že s výsledky mohlo být manipulováno nebo mohly být nabourány hackery v některých krajích.

V konferenčním hovoru s předsedou Clintonovy kampaně Johnem Podestou z minulého týdne, odborníci uvedli, že mají důkazy o nesrovnalostech v těchto klíčových státech.

Například ve Wisconsinu, analytici uvádí, že Trump potvrdil neúměrné vítězství v zemích, které používají elektronické hlasování ve srovnání s těmi, které použily papírové hlasovací lístky.

Tato koalice se chystá předložit zprávu se svými obavami kongresovým výborům a federálním úřadům.

„Ráda bych ověřila hlasování,“ uvedla Dr. Barbara Simons, počítačová vědkyně a poradkyně komise Election Assistance Commission (EAC). „Musíme provést povolební audity.“

Druhá skupina analytiků, vedená Johnem Bonifazem, zakladatelem Národního institutu hlasovacích práv a profesorem Alexem Haldermanem, ředitelem Centra pro počítačovou bezpečnost z University Michigan, se také účastní usilování o přepočítání volebních hlasů.

Toto úsilí je do jisté míry poháněné obviněními před volbami, že Rusko hledá způsoby, jak manipulovat s výsledky voleb ve prospěch republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

Jeho silně favorizovaná soupeřka, Clintonová, šla do voleb s náskokem na základě průzkumů, ale její naděje, stát se první ženskou prezidentskou se rychle rozpustila, když začaly přicházet výsledky.

 

(PresTV/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*