Agentura švédských kriminálních statistik: shromažďování etnických údajů o podezřelých není součástí naší mise

Agentura švédských kriminálních statistik: shromažďování etnických údajů o podezřelých není součástí naší mise

Švédská národní rada pro prevenci kriminality (Brå) uvedla, že nebude shromažďovat etnické údaje nebo migrační pozadí podezřelých z trestné činnosti s tím, že by tyto údaje nepomohly jejich poslání.  

Toto prohlášení se objevilo po dotazu politika Umírněné strany Tomase Tobého, který stejně jako mnoho jiných tvrdí, že by měla statistická agentura shromáždit co nejvíce údajů, aby mohla vykreslit jasnější představu o zločinech v zemi, informoval deník Helsingborgs Dagblad.

„Je to zrada vůči obětem aktivně vyloučit pohled na pachatele zahraničního původu. Je zřejmé, že se to Brå neodvažuje dělat, protože nemá podporu vlády,“ uvedl Tobé.

Umírněná strana v minulosti požadovala, aby rada shromáždila údaje o etnickém původu a migračním pozadím, ale ministr spravedlnosti Morgan Johansson ze sociálních demokratů prohlásil, že toto rozhodnutí je na samotné agentuře.Tisková úřednice Brå Monica Landergårdová uvedla, že shromažďování údajů by vyžadovalo „úplně jinou studii a pak by se otázka pravděpodobně nevztahovala na vývoj zranitelnosti vůči zločinu, což je ústředním bodem této mise.“

„V ostatních zemích je normální, shromáždit co nejvíce znalostí, aby se mohly podniknout kroky. Například v Dánsku to vedlo k tomu, že program pro sexuální výchovu Červeného kříže se stal povinným pro všechny nově příchozí mladé migranty. Nerozumím tomu, proč i nadále zametáme těžké problémy pod koberec,“ řekl Tobé.

Zatímco neexistuje žádná oficiální statistika o zločinech migrantů, mnozí už dlouho spekulovali, že migranti a Švédové zahraničního původu tvoří nepřiměřený počet podezřelých.

Policejní informátor Peter Springare prohlásil, že většina podezřelých, s nimiž se zabýval, měla migrační pozadí a bylo mu poté vyhrožováno disciplinárními žalobami pro jeho výrok, že hromadné znásilňování by mohlo být „kulturním jevem“.

Deník Breitbart London v loňském roce informoval, že migranti byli silně zastoupeni mezi těmi, kteří byli odsouzeni za spáchání skupinových znásilnění. Začátkem tohoto měsíce švédská média potvrdila, že drtivá většina skupinových násilníků pochází z prostředí migrantů.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Fredrik Sandberg/TT)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*