Africký vůdce souhlasí s Maďarskem: Migrace do EU poškozuje jak Afriku, tak i Evropu

Africký vůdce souhlasí s Maďarskem: Migrace do EU poškozuje jak Afriku, tak i Evropu

Politika Bruselu, která považuje migraci jako skutečnost a dokonce jí povzbuzuje, představuje pro Evropu nebezpečí a škodí i Africe, uvedl maďarský ministr zahraničí.

Po jednání s eritrejským ministrem zahraničí Osmanem Salehem Mohammedem, Szijjarto řekl na společné tiskové konferenci, že Afrika potřebuje mír, bezpečnost a hospodářský rozvoj, aby si udržela své obyvatelstvo. Maďarsko nesouhlasí s postojem Evropské unie, že migrace je nevyhnutelným důsledkem situace v Africe a že je správné podporovat migrační trendy. Maďarsko souhlasí s Eritreou, že masový exodus z Afriky ohrožuje rozvoj v zemi, dodal.Afrika potřebuje pomoct, aby tam lidé zůstali místo toho, aby šli do Evropy, uvedl. Eritrea udělala mnoho pro zájmy bezpečnosti a míru, dodal. Aby pomohlo hospodářskému rozvoji Eritreji, Maďarsko podpořilo loňské zrušení sankcí Evropské unie proti Eritreji, uvedl Szijjarto.

Maďarsko navíc jasně uvedlo v Radě OSN pro lidská práva, že ocenilo úsilí Eritreje o garantování lidských práv.

Navíc, ani Maďarsko ani Eritrea nepodporují Globální pakt OSN pro migraci, který nerozlišuje mezi nelegálními migranty a uprchlíky, dodal. Organizace spojených národů se snaží vrátit migrační kompakt, který odmítlo více než čtyřicet členských států, dodal.

Eritrea měla dlouhotrvající konflikt s Etiopií, ale obě země zahájily proces usmíření, což vedlo k významnému pokroku v regionální stabilitě. Stabilita Afriky je pro Evropu důležitá a proto Maďarsko vždy tento proces podporovalo, uvedl Szijjarto.

Oba ministři dříve podepsali mezivládní dohodu o hospodářské a technické spolupráci. Maďarsko nabídlo univerzitní stipendia pro deset studentů z Eritreji a momentálně probíhají rozhovory o úvěrovém programu vázaném s pomocí výstavby diagnostického centra pro rakovinu v Eritreji, uvedl Szijjarto.

Eritrejský ministr zahraničí uvedl, že chce, aby Afričané zůstali ve své vlasti, než aby byli zváni do Evropy. Uvedl, že africké a evropské země se mohou navzájem doplňovat a jejich spolupráce by mohla být oboustranně přínosná. Eritrea je ve významné geopolitické situaci, která nabízí mnoho příležitostí pro spolupráci s ostatními zeměmi, dodal.

V reakci na tuto otázku Szijjarto uvedl, že došlo k pokusům přimět lidi, aby věřili, že migrační tlak skončil, ale určité osobnosti to nepodporují.

Szijjarto také uvedl, že Maďarsko je spolehlivým členským státem NATO a ti, kteří zpochybňují oddanost Maďarska, to činí se špatnými úmysly. Maďarsko jedná s USA o modernizaci obranné spolupráce a to vyžaduje čas, ale konzultace probíhají, uvedl. Americký ministr zahraničí Mile Pompeo navštíví střední Evropu v polovině února, ale o podrobnostech se stále diskutuje, dodal.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*