Africký kardinál: Masová migrace je znakem „selhání vedení“

Africký kardinál: Masová migrace je znakem „selhání vedení“

Nigerijský kardinál tento víkend uvedl, že masová migrace z jeho země je jistým znamením, že politické vedení selhalo.

„Úřady by měly učinit Nigérii domovem. To by mělo platit i pro ostatní africké země,“ řekl kardinál John Onaiyekan, arcibiskup z Abudže. „Nigerijci a ostatní Afričané by měli svobodně cestovat ze své země s důstojností a respektem, a ne jinak.“„V těchto dnech slyšíte, že někteří mladí Nigerijci trvají na tom, že pastviny jsou zelenější jinde, i když to tak zjevně není,“ řekl Onaiyekan. „Pokud žijete v národě, kde vám mladí lidé říkají, že je lepší žít jinde, pak je to znamení selhání vedení takového národa.“

„Kdybych byl prezidentem takového národa, neváhal bych rezignovat, kdybych nadále slyšel takovéto prohlášení od mé mladší generace,“ řekl.

Onaiyekan učinil tato prohlášení během tiskového brífingu v Abudži v přípravě na dvoudenní katolickou konferenci s názvem „Akce proti neregulérní migraci Nigerijců“, která se tento týden koná v nigerijském hlavním městě.

Kardinál také uvedl, že se stydí, když vidí vyobchodovanou nigerijskou ženu, která prochází ulicemi jako prostitutka v Římě a dalších italských městech, což je součást dopadu masové migrace.

„Řeknu vám otevřeně, stydím se, stydím se,“ sdělil BBC. „Pohybuji se v ulicích Říma, Milána a Neapole a vidím své dcery na ulicích na prodej.“

„Stydím se, zastavím se dokonce a pozdravím některé z nich – nemůžete se ani zapojit do konverzace, protože byly odvedeny z vesnice negramotné. Vše, co se naučí a vše, co ví z ulice Itálie, je to, co potřebují pro tento business – stydím se.“

Podle zpráv, asi 80 procent nigerijských žen, které se dostaly k italským břehům, skončily jako prostitutky, obvykle za pomoci násilí a v současné době je jedna ze dvou prostitutek v Itálii Nigerijka. Mnoho mladých nigerijských žen je lákáno, aby odcestovaly do Itálie s příslibem čestné práce, ale nakonec zjistí, že se očekává, že se budou prodávat na ulicích.

Podle kardinálových slov, Nigérie je v současné době daleko od místa, kde byla.

„Vzpomínám si živě jako malé dítě ve škole před několika desítkami let, miloval jsem Nigérii a otevřeně se k ní hlásil, protože bylo o mě dobře postaráno vládou a měl jsem slibnou budoucnost. Ale teď je to naopak.“

Kardinálova slova o migraci odrážejí slova jiného afrického kardinála, vedoucího liturgického oddělení Vatikánu kardinála Roberta Saraha, který minulý měsíc uvedl, že církev by neměla podporovat migraci.

Je špatné „používat slovo Boží na podporu migrace,“ řekl guinejský kardinál s tím, že používání Bible k podpoře migrace představuje „falešnou exegezi“. Je lepší „pomáhat lidem v jejich kultuře vzkvétat, než je povzbuzovat, aby přišli do Evropy,“ uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*