Africký kardinál: Evropa ztratila své kořeny a je napadena jinými kulturami, které jí budou ovládat díky svým počtům

Africký kardinál: Evropa ztratila své kořeny a je napadena jinými kulturami, které jí budou ovládat díky svým počtům

Fragmenty z rozhovoru afrického kardinála Roberta Saraha se začaly šířit internetem poté, co se objevily na Twitteru a na Youtubu Paula Watsona.

Na kratším záběru kardinál mimo jiné tvrdí, že Evropa „ztratila své kořeny“ a je napadena jinými kulturami, které ji převezmou díky svým počtům.

Podle našich zdrojů skutečný rozhovor pochází z listopadu roku 2016 a nazývá se „Proč Západ zemře“ a byl zveřejněn na francouzském zpravodajském portálu „“Boulevard Voltaire“V rozhovoru byl kardinál tázán: Cítíme, že se bojíte o západní svět. Co vás znepokojuje?

Kardinál vysvětlil: „Víte, že největší starostí jsou, že Evropa už nechce, nebo ztratila smysl svého původu, ztratila své kořeny.“

„Strom bez kořenů také zemře. A obávám se, že Západ zemře.“

„Existuje spousta příznaků. Vidíte spoustu náznaků. Už žádná porodnost.“

„Jste napadeni jinými kulturami a jinými lidmi, kteří vás postupně ovládnou svým počtem a zcela změní vaši kulturu, vaše přesvědčení a vaši morálku.“

Kardinál, narozený v Guineu, jenž vystudoval va Francii, Jeruzalémě a Římě, byl nejmladším biskupem na světě při jmenování Jana Pavla II. V roce 1979 ve věku 34 let.

V roce 2010 ho papež Benedikt XVI. jmenoval prezidentem papežské rady Cor Unum a několik týdnů později z něj učinil kardinála.

Kardinál Sarah je také znám za své prohlášení, že „každý národ má právo rozlišovat mezi uprchlíky a ekonomickými migranty.“

Na konferenci Europa Christi v Polsku v roce 2017 varoval před „logikou“ přerozdělování migrantů, kterou „někteří lidé chtějí prosadit“.

Světoví vůdci nemohou zpochybňovat „právo každého národa rozlišovat mezi politickým nebo náboženským uprchlíkem“, který je nucen uprchnout z vlastní země a „ekonomickým migrantem, který chce změnit své bydliště“, aniž by se přizpůsobil nové kultuře, v níž žije

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*