Africké země uzavírají své hranice, zatímco Evropa dělá opak

Africké země uzavírají své hranice, zatímco Evropa dělá opak

Řada afrických zemí, včetně Nigérie, Keni, Rwandy a Súdánu, v posledních měsících uzavřela své hranice, zatímco Evropa své vnější hranice uvolňuje.

Celní agentura Nigérie minulý týden potvrdila, že na dobu neurčitou uzavřela své pozemní hranice, čímž zabránila jakémukoli pohybu zboží ve snaze omezit pašování. „Vývoz a dovoz zboží přes pozemní hranice je zakázán, aby byla zajištěna úplná kontrola nad tím, co dorazí,“ řekl Abuja Hameed Ali, generální kontrolor Nigerijské celní služby.Oznámení pana Aliho bylo prvním oficiálním potvrzením kroku Nigérie k uzavření svých hranic, o kterém místní média informují od srpna.

„Vyvíjíme strategie, jak nejlépe kontrolovat zboží, až budeme připraveni, blok se postupně zastaví,“ řekl Ali.

Nigerijský biskup minulý týden uvedl, že je pro uzavření hraniční zdi, protože ta chrání životy občanů a umožňuje kontrolovanou legální migraci. Biskup Matthew uvedl, že uzavřené hranice zajistí, aby byla migrace prováděna řádným způsobem a chránila před zločinci občany, kteří dodržují zákon.

„Pro mě jako Nigerijce, rád bych doporučil zdi, zejména pro severní část Nigérie, kde tisíce vrahů, banditů a psanců poškodilo životy stovek občanů, zničilo stovky komunit atd.,“ uvedl biskup.

Súdán zase z bezpečnostních důvodů uzavřel hranice s Libyí a Středoafrickou republikou. V prohlášení vydaném súdánskými orgány se uvádí, že každé vozidlo překračující hranici mezi těmito dvěma národy tak činí nezákonně.

V červnu Keňa uzavřela hranice se Somálskem a pozastavila přeshraniční obchod v rámci bezpečnostních operací proti teroristické skupině al-Šabaab. „Kromě otázek bezpečnosti jsme si vědomi také obchodování s lidmi a omamnými látkami, které musí přestat,“ uvedl policejní šéf Kioi Muchangi a dodal, že „hranice zůstane uzavřena až do dalšího upozornění.“ Keňa opakovaně uzavřela hranici se Somálskem, buď z bezpečnostních, nebo diplomatických důvodů.

V srpnu se Uganda a Rwanda dohodly na znovuotevření hranic mezi těmito dvěma zeměmi a zavázaly se vyřešit diplomatický spor, který vyvolal obavy z nepřátelství. Rwanda v únoru uzavřela rušný hraniční přechod s Ugandou a obvinila souseda, že prováděl nadměrné kontroly jejich občanů a podporoval povstalecké skupiny proti vládě v Kigali.

Rwanda také nedávno ze zdravotních důvodů krátce uzavřela svou hranici s Konžskou demokratickou republikou poté, co se potvrdila třetí smrt na Ebolu v konžském městě Goma. Město se nachází přímo naproti rwandskému městu Gisenyi a mnoho obyvatel obou měst překračuje hranice za prací a dalšími aktivitami.

Rovníková Guinea oznámila v srpnu plány na výstavbu zdi podél společné hranice s Kamerunem. Rovníková Guinea obvinila Kamerun z nelegálního převádění Afričanů na své území.

Rovníková Guinea jako jeden z nejbohatších národů Afriky věnuje zvláštní pozornost bezpečnosti hranic poté, co zatkla 30 těžce ozbrojených mužů z Čadu, Súdánu a Středoafrické republiky u své hranice, což bylo považováno za „pokus o převrat“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*