Afghánský migrant zatčen po útoku kyselinou na modelku soutěže krásy

Afghánský migrant zatčen po útoku kyselinou na modelku soutěže krásy

Devatenáctiletý afghánský migrant byl zatčen ve Švýcarsku poté, co na podzemním parkovišti údajně postříkal kyselinou 24letou Švýcarku.

Útok se odehrál na podzemním parkovišti připojeném k obytnému domu, kde oběť žije, ve městě Neuchâtel kolem 7:53 ráno.

Oběť, Elise T., byla nejprve nalezena sousedem bezprostředně po útoku poté, co křičela o pomoc a soused se pokusil ošetřit popáleniny kyselinou vodou, dokud na místo nepřijela sanitka a odvezla čtyřiadvacetiletou ženu do nemocnice ve městě Lausanne, píše švýcarský bulvární list Blick. List cituje sousedy, kteří modelku popsali jako „půvabnou dívku, velmi hezkou“, jež se nedávno přihlásila do soutěže krásy.Pouhé tři hodiny po útoku se policii podařilo zatknout podezřelého v případu, kterého vzala do vazby.

Georges-André Lozouet, mluvčí policie v Neuchâtelu, uvedl, že policie si není jista motivem útoku kyselinou, a uvedl: „Zda se podezřelý a oběť navzájem znají a jaký mají k sobě vztah, nemohu v tuto chvíli říci.“

Státní zástupce zahájil trestní řízení proti devatenáctiletému Afghánci a policie se obrátila na veřejnost se žádostí o jakékoli informace a případné svědky, kteří útok viděli.

K případu došlo jen několik měsíců poté, co obyvatelé Neuchâtelu vyzvali policii, aby zasáhla proti kriminálním migrantům v oblasti, a uvedli, že pokud se nic nestane, vyřeší si celou věc sami.

Kyselinové útoky jsou ve Švýcarsku poměrně vzácné, ale ve Velké Británii se v posledních letech staly hlavním tématem, zejména v Londýně, který byl v roce 2019 označen za „ohnisko“ pro útoky kyselinou v západním světě.

Londýnská Metropolitní policie zaznamenala v roce 2012 66 útoků kyselinou, v roce 2018 však jejich počet vzrostl na 752, což představuje desetinásobný nárůst za pouhých šest let.

Docent kriminologie doktor Simon Harding uvedl, že kyselina byla použita v řadě různých druhů zločinů a řekl: „Londýn se bohužel stal ohniskem útoku kyselinou v západním světě.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*