Afghánský migrant, který získal azyl, aby se vyhnul znásilnění, nyní sám znásilnil 15letou švédskou dívku

Afghánský migrant, který získal azyl, aby se vyhnul znásilnění, nyní sám znásilnil 15letou švédskou dívku

Ruhollah Karimi (17), získal loni ve Švédsku azyl. Jako důvod pro udělení azylu uvedl, že má strach ze sexuálního napadení ve své rodné zemi v Afghánistánu, kde existuje tradice „tančících chlapců“, kteří jsou hromadně znásilňováni staršímu muži.Nicméně, za méně než rok později se podílel na hromadném znásilnění 15leté švédské dívky. Migrant byl odsouzen, ale nebyl deportován – protože stále existuje nebezpečí, že by byl v Afghánistánu znásilněn.

Dva migranti z Afghánistánu byli nedávno odsouzeni za znásilnění 15leé dívky. K útoku došlo 2. září letošního roku pod mostem u centrální stanice ve Stockholmu.

Ruhollah Karimi byl odsouzen k ústavní péči na dobu deseti měsíců. Státní zástupce vyzval k jeho vyhoštění, ale okresní soud se domnívá, že stále může čelit nebezpečí sexuálního napadení v Afghánistánu, a proto může ve Švédsku zůstat.

Mahdi Mohammadi (19), byl odsouzen k vězení na dobu svou let a šesti měsíců, Bude ze Švédska vyhoštěn, ale v roce 2028 se může vrátit zpět.

V rozsudku se uvádí, že lhal o svém věku švédské migrační agentuře a měl údajně opustit zemi už rok předtím, než došlo ke znásilnění, čemuž tím pádem mohlo být zabráněno.

Oba násilníci také mají dívce zaplatit odškodné ve výši 17 000 eur.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Fredrik Sandberg/TT)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*